Revizuire simpla: Resurse-Cs

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire simpla: Resurse-Cs

Mesaj Scris de Yzy coding la data de Vin 14 Dec - 7:08

Numele forumului: Resurse-Cs
Adresa forumului: http://resurse-cs.gip-gip.com/
Categoria din care face parte forumul*: GaminG
Data de creare a forumului: Vin Noi 16, 2012 4:39 pm
Tipul de analizare dorita**: Simpla

Yzy coding
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 24
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 15/05/2012
Multumiri : 3
Niciun avertisment

http://csextream.wow3.info/

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire simpla: Resurse-Cs

Mesaj Scris de Atracción la data de Vin 14 Dec - 18:58

Revizuire simpla: Resurse-CS

Design si aspect: In opinia mea, aveti un design mult prea incarcat, care, nu reuseste sa ma impresioneze prin aspectul lui original . In primul rand, banner-ul este mult prea incarcat de efecte si nu arata deloc bine . In al doilea rand, scripturile de ninsoare incarca forum-ul excesiv si da un aspect neingrijit al forum-ului care se observa de la prima accesare. In al treilea rand, anuntul postat pe prima pagina, nu are nici o legatura cu forumul in sine ( Doar prezinta niste adrese de contact , care, si asa nimeni nu le accesaza ) .

Va recomand inlocuirea bannerului si al icon-urilor categoriilor .

Organizarea forumurilor si a categoriilor: Se pare ca forumul, reuseste, sa acopere aproape toate subiectele posibile ale jocului " Counter Strike " ( cu mici exceptii ) . Ceea ce mi-a atras atentia ( in mod negativ ) a fost forumul " Coduri Counter Strike 1.6 " . Nu cred ca era cazul sa faceti un asemenea forum . Eu nu m-as inregistra niciodata pe un forum ce ofera materiale piratate .

Va recomand stergerea forumului " Coduri Counter Strike 1.6 " .

Activitatea membrilor si a staff-ului: Aveti o anume activitate a staff-ului, dar, nu una pozitiva . Se pare ca membrii echipei dvs. fac spam si strica aspectul forum-ului in mai toate forumurile .

Un alt lucru care mi-a atras atentia a fost numarul foarte mare de Grupuri create . Nu inteleg diferenta dintre "Moderator" si "Moderator-Global" sau diferenta dintre " VIP " si " Membru de Elita " . Stergerea acestor grupuri ar aduce un aspect mai modern forumului ( cred eu ) .

Originalitate: La acest capitol stati rau . Forum-ul dvs. este un forum tipic de gaming . Nu aveti categorii, tutoriale sau reguli pe care nu le-am mai vazut . Aveti un staff monoton, care nu ajuta membrii si nu prea acordati atentie micilor greseli care apar in fiecare topic. Va recomand adaugarea unor tutoriale proprii si al unor categorii noi .

Modul de scriere corecta in limba romana: Pana ca si membrii staff-ului au un limbaj incoerent . Din cate am vazut, nu exista topic care sa nu aiba 1-2 greseli gramaticale .

Concluzii: Aveti un forum cu un design nereusit, fara originalitate, dar, care se pare ca este iubit de membrii inregistrati . Daca veti tine cont de sfaturile mele, sper sa va mearga cat mai bine .

Va multumesc, si va astept la urmatoarea revizuire !

Revizuire realizata de Rankezz

Numai bine,
Rankezz

Atracción
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 19/11/2012
Multumiri : 10
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Keir la data de Vin 14 Dec - 20:17

Revizuire oficiala simpla: Resurse-Cs

Spoiler:

Design si aspect:

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Activitatea membrilor si a staff-ului:

Originalitate:

Modul de scriere corecta in limba romana:

Concluzii:

Note destul de bun zic eu. Dupa cum puteti observa v-am acordat note mici la criteriile la care forumul nu reuseste sa faca o impresie buna. De exemplu, modul de scriere de pe forum este deranjant, avand in vedere ca si la descrierile forumurilor, care ar trebuii sa fie cat se poate de ordonate si de corect scrise, apar greseli gramaticale foarte mari, de la modul de despartire al cuvintelor, pana la scrierea gresita a acestora.
Pe de alta parte, privind forumul din alt unghi, acesta exceleaza la capitolul membrii si activitatea acestora. Nu cred ca este nevoie sa atest eu faptul ca forumul este foarte populat si detine o activitate de invidiat, cel putin prin numarul mare de membrii si de vizitatori. Noroc
De asemenea, imi plac si decoratiile de Craciun pe care forumul le-a adoptat, insa tin sa precizez ca se incarca mai greu cele din header.

Mult succes si Sarbatori fericite! santa

Nota finala a forumului: 8.40

Cod:
[center][img]http://postimage.org/image/c875mo76f/[/img][/center]
[spoiler]http://postimage.org/image/c875mo76f/[/spoiler]

[justify][color=green][b][size=14]Design si aspect: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=darkred][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=blue][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=orange][b][size=14]Originalitate: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [hide]7/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=black][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]

Note destul de bun zic eu. Dupa cum puteti observa v-am acordat note mici la criteriile la care forumul nu reuseste sa faca o impresie buna. De exemplu, modul de scriere de pe forum este deranjant, avand in vedere ca si la descrierile forumurilor, care ar trebuii sa fie cat se poate de ordonate si de corect scrise, apar greseli gramaticale foarte mari, de la modul de despartire al cuvintelor, pana la scrierea gresita a acestora.
Pe de alta parte, privind forumul din alt unghi, acesta exceleaza la capitolul membrii si activitatea acestora. Nu cred ca este nevoie sa atest eu faptul ca forumul este foarte populat si detine o activitate de invidiat, cel putin prin numarul mare de membrii si de vizitatori.
De asemenea, imi plac si decoratiile de Craciun pe care forumul le-a adoptat, insa tin sa precizez ca se incarca mai greu cele din header.

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.40[/size][/b][/color][/center]
    [hr]
    [/justify]

Revizuire realizata de Keir

Data la care puteti solicita o noua analizare:29.12.2012

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Keir
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Buzau
Data de inscriere : 28/12/2011
Multumiri : 68
Niciun avertisment

http://neotalk.wikiforum.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de tiki la data de Sam 15 Dec - 12:58

Revizuire simplă a forumului „RESURSE-CS”

Concluzii:
Să începem cu începutul,în primul rând,bannerul nu arată prea bine,încercați să faceți o cerere,după,multe culori sunt puse alandala,a-ți început cu albastru,după a-ți pus galben,după roșu și tot așa,încercați să vă bazați doar pe o culoare.Categoriile sunt bine aranjate.Iar nu a-ți respectat "culorile" ; la ranguri,mai bine puneați acel border pe dashed și pe o culoare spre negru ( gri mai închis ) .La grade,cam bate vântul,iar activitatea echipei nu pot spune că este activă zi de zi .. ; oricum văd că ați atras destul de mulți membri,dar încercați să atrageți puțini,dar activi și dedicați.O zi bună A face cu ochiul .

tiki
Membru Forumgratuit

masculin

Data de inscriere : 02/12/2012
Multumiri : 0
1 avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Lun 17 Dec - 17:51

Revizuire: Resurse-Cs

Primele impresii:
Primele impresii au fost unele bunicele, cu exceptii pe ici colo. Motivul pentru care spun bunicele si nu foarte bune, este ca in primul rand pagina forumului mi s-a incarcat cam greu. Putem observa multimea de script-uri aplicate forumului cu ocazia sosirii sarbatorilor de iarna, care sunt interesante, dar care franeaza in acelasi timp, viteza de incarcare a paginii, si as spune, ca e cam enervant acest lucru, motiv pentru care, vizitatorii vor fugi repede de pe forumul dumneavoastra. Ar fi foarte bine sa mai eliminati din codurile instalate, pentru ca navigarea utilizatorilor sa nu fie una.. problematica...

Design și aspect:
Per ansamblu, forumul este dragut, as spune. Totul este bine aranjat in cadrul paginii: elementele, - intre ele, - se combina foarte bine, creand un bun acord cu culorile dominante ale temei. Logo-ul forumului este simplu, dar complex in acelasi timp. Spun asta pentru ca apreciez mult asocierea dintre iarna si counter-strike, care, pare de a fi una reusita. Meniul este acceptabil, desi s-ar putea alege unul mai bun, atragandu-se atentia la culorile ei, ca nu cumva sa nu sa se potriveasca cu fundalul. Despre categorii, iata, as putea spune ceva mai placut - acestea mi-au atras o atentie deosebita prin aspectul ei general si sunt usor personalizate si stilizate prin design-ul ei. De mentionat ar mai fi, faptul ca partii de jos a forumului, i-ati putea oferi o forma mai corecta, mai ingrijita, iar aici nu ma refer decat la chenarul campurilor "Utilizatori conectati" & "Legenda".

Activitatea forumului:
Activitatea forumului, in raport cu numarul de membri inregistrati si/sau conectati pe forum, este mult prea mica. Nu inteleg cum de un numar atat de mare de utilizatori, scriu mesaje pe forum la niste intervale imense de timp. Daca ati ajuns pana aici la numarul de utiliaztori conectati, sa stiti ca ar fi un mare pacat sa nu cunoasteti cum sa ii mai faceti sa si posteze activ in cadrul discutiilor de pe forum. O "buba" din cauza careia stati prost la acest capitol, este ca staff-ul nu este prea numeros, dar nici prea activ. Despre asta, vorbim in continuare...

Staff-ul și grupurile forumului:
Cum spusesem cu cateva randuri mai sus, staff-ul ales nu este unul prea numeros, si nici nu prea isi da dorinta pentru acest forum, daca am fi mai obiectivi. Nu este numeros, in schimb numarul de grupuri, este la numar, prea mare. Mi se pare chiar ciudat, si cateodata, nu imi gasesc o explicatie la acest fapt: la faptul ca va place atat de mult sa umpleti forumul cu grupuri goale si inutile. Ok... grupul de "Membri" ce rol are in forum? Acum puneti-va intrebarea "cum ar fi fara acest grup"? Nimic diferit, doar cu un grup mai putin. Grupul de "Banati" - este oare cineva interesat de membrii banati din acest forum.., chiar? Grupurile "Membri de Elita" si "V.I.P." au cam acelasi sens, deci ar trebui sa le fuzionati, - grupurile "Moderatori" si "Moderatori globali", - acelasi lucru.

Originalitate și conținut:
Ca originalitate, forumul mai are de facut niste pasi pana a ajune sa-si capete din plin aceasta calitate. Este cert ca un forum de jocuri video, si mai ales de counter-strike, nu poate fi la o mare inaltime, insa daca acesta isi capata niste insusiri unice, dar esentiale in acelasi timp, va depasi acest "zid" si se va plasa pe un loc mult mai bun. In acest sens, puteti incepe in primul rand, cu atingerea punctelor forte la diviziunile de mai sus (Activitatea forumului, Staff-ul si grupurile forumului etc..).

Mult succes! A face cu ochiul

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: Resurse-Cs[/font][/b][/color][/size][/center]

[font=Trebuchet MS][size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size] [/font]
Primele impresii au fost unele bunicele, cu exceptii pe ici colo. Motivul pentru care spun bunicele si nu foarte bune, este ca in primul rand pagina forumului mi s-a incarcat cam greu. Putem observa multimea de script-uri aplicate forumului cu ocazia sosirii sarbatorilor de iarna, care sunt interesante, dar care franeaza in acelasi timp, viteza de incarcare a paginii, si as spune, ca e cam enervant acest lucru, motiv pentru care, vizitatorii vor fugi repede de pe forumul dumneavoastra. Ar fi foarte bine sa mai eliminati din codurile instalate, pentru ca navigarea utilizatorilor sa nu fie una.. problematica...

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size] [/font]
Per ansamblu, forumul este dragut, as spune. Totul este bine aranjat in cadrul paginii: elementele, - intre ele, - se combina foarte bine, creand un bun acord cu culorile dominante ale temei. Logo-ul forumului este simplu, dar complex in acelasi timp. Spun asta pentru ca apreciez mult asocierea dintre iarna si counter-strike, care, pare de a fi una reusita. Meniul este acceptabil, desi s-ar putea alege unul mai bun, atragandu-se atentia la culorile ei, ca nu cumva sa nu sa se potriveasca cu fundalul. Despre categorii, iata, as putea spune ceva mai placut - acestea mi-au atras o atentie deosebita prin aspectul ei general si sunt usor personalizate si stilizate prin design-ul ei. De mentionat ar mai fi, faptul ca partii de jos a forumului, i-ati putea oferi o forma mai corecta, mai ingrijita, iar aici nu ma refer decat la chenarul campurilor "Utilizatori conectati" & "Legenda".

[font=Trebuchet MS][size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Activitatea forumului, in raport cu numarul de membri inregistrati si/sau conectati pe forum, este mult prea mica. Nu inteleg cum de un numar atat de mare de utilizatori, scriu mesaje pe forum la niste intervale imense de timp. Daca ati ajuns pana aici la numarul de utiliaztori conectati, sa stiti ca ar fi un mare pacat sa nu cunoasteti cum sa ii mai faceti sa si posteze activ in cadrul discutiilor de pe forum. O "buba" din cauza careia stati prost la acest capitol, este ca staff-ul nu este prea numeros, dar nici prea activ. Despre asta, vorbim in continuare...

[font=Trebuchet MS][size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Cum spusesem cu cateva randuri mai sus, staff-ul ales nu este unul prea numeros, si nici nu prea isi da dorinta pentru acest forum, daca am fi mai obiectivi. Nu este numeros, in schimb numarul de grupuri, este la numar, prea mare. Mi se pare chiar ciudat, si cateodata, nu imi gasesc o explicatie la acest fapt: la faptul ca va place atat de mult sa umpleti forumul cu grupuri goale si inutile. Ok... grupul de "Membri" ce rol are in forum? Acum puneti-va intrebarea "cum ar fi fara acest grup"? Nimic diferit, doar cu un grup mai putin. Grupul de "Banati" - este oare cineva interesat de membrii banati din acest forum.., chiar? Grupurile "Membri de Elita" si "V.I.P." au cam acelasi sens, deci ar trebui sa le fuzionati, - grupurile "Moderatori" si "Moderatori globali", - acelasi lucru.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size][/font]
Ca originalitate, forumul mai are de facut niste pasi pana a ajune sa-si capete din plin aceasta calitate. Este cert ca un forum de jocuri video, si mai ales de counter-strike, nu poate fi la o mare inaltime, insa daca acesta isi capata niste insusiri unice, dar esentiale in acelasi timp, va depasi acest "zid" si se va plasa pe un loc mult mai bun. In acest sens, puteti incepe in primul rand, cu atingerea punctelor forte la diviziunile de mai sus (Activitatea forumului, Staff-ul si grupurile forumului etc..).

Mult succes! ;)

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/

Sus In jos