Revizuire complexa: Fan Naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizuire complexa: Fan Naruto

Mesaj Scris de Ralucutza1 la data de Sam 1 Dec - 16:16

Numele forumului: Fan Naruto
Adresa forumului: http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum
Categoria din care face parte forumul*: Arta, Cultura si Timp liber
Data de creare a forumului: 9.01.2011
Tipul de analizare dorita**: Complexa

Ralucutza1
Membru Forumgratuit

feminin

Varsta : 19
Localizare : peste tot :))
Data de inscriere : 21/07/2011
Multumiri : 0
Niciun avertisment

http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum

Sus In jos

Terminat Re: Revizuire complexa: Fan Naruto

Mesaj Scris de Atracción la data de Lun 10 Dec - 22:13

Revizuire complexa: Fan Naruto

Prima impresie: O prima impresie buna . La prima mea accesare, am simtit o nostalgie si o senzatie pozitiva . Forumul impune veselie, creativitate si culoare prin tema propriu zisa . Aveti un fundal perfect, care se imbina cu perioada sarbatorilor .

Totusi, scriptul fulgilor nu este chiar potrivit pentru o tema alba ( aceasta fiind singura neregula ) . Imaginea in ansamblu a forumului m-a facut sa imi creez un cont . Felicitari !

Aspectul paginii de start: Cum am spus si mai sus, pagina de start arata super ( Cu mici nereguli ) . Ceea ce mi-a atras atentia in sens negativ a fost bannerul care este exagerat de mare . Ar trebui sa va limitati la o marime mai rezonabila .

Vad ca icon-urile si descrierile forumurilor nu au greseli de gramatica sau de aspect . In timp, aspectul paginii se schimba. Ceea ce conteaza este sa va pastrati buna dispozitie si creativitatea.

Banner si meniu de navigare: Bannerul este prea mare . Ar trebui sa folositi unul de marime potrivita si mai lunga . Adaugarea unui text albastru in viitorul banner ar putea fi un avantaj privind tema curenta .

Meniul de navigare este unul simplu si discret ( putin prea discret ) . Efectul folosit de expansiune si marire este bine ales, dar textul ar fi trebuit sa fie de alta culoare .

Imagini si icon-uri: Detineti niste icon-uri pline de stil si foarte "vesele" ( ceea ce erau de indicat pentru un forum de anime ) . Totusi, am o singura obiectie privind marimea imaginilor forumurilor . Puteti incerca ori sa le faceti mai mici, ori sa le faceti cu alta culoare . Problema lor este ca ies prea mult in evidenta . Pentru a rectifica aceasta problema puteti incerca combinatia de culori : Albastru-Alb, Alb-Mov .

Culori: Faptul ca aveti niste culori nemaiintalnite este de apreciat. Nu pe toate forumurile gratuite din ziua de azi mai gasesti un albastru inchis combinat atat de bine cu un alb imaculat . Dar, apar mici nereguli ce strica toata aceasta combinatie , si anume : Textul imaginilor forum-urlor ( Puteti incerca un alb in loc de galben ), Textul bannerului ( Puteti incerca un albastru inchis), dar si descrierea categoriilor ( Aceasta fiind rosie, intra intr-un contrast prea inchis cu fundalul .

Staff-ul si grupurile forumului: Sincer, aveti foarte multe grupuri nefolositoare... Va sfatuiesc sa scoateti urmatoarele grupuri , sau, sa le integrati in altele : " Membri apreciati ", "Critici", "Helperi". Ocupa loc si da un aspect negativ asupra organizarii structurale ale forum-ului .

Vad ca staful ales de dvs. posteaza si ajuta membrii in problemele impuse. Va felicit pentru acest lucru!

Originalitatea si calitatea: Pana acum nu am mai vazut un forum de anime atat de bine organizat si intretinut. Forumul are multa creativitate, imaginatie si "veselie" in toata structura sa. Aveti multi membrii care se intereseaza de problemele forum-ului si ajuta cum pot . Topicurile sunt originale, prezinta episoade din anime-urile alese si indeplinesc criteriile de functonalitate si aspect .

Organizarea forumurilor si a categoriilor: La prima vedere, ma asteptam ca toate forum-urile sa fie despre anime, dar, cercetand din ce in ce mai mult, mi-am dat seama ca forumul este facut in general pentru discutii . Singurul sfat pe care as putea sa vi-l dau este acela sa incercati sa folositi si sub-forumuri . Ar da un aspect mai profesional si o infatisare mai voluminoasa .

Nu am inteles de ce ati folosit un chat care nu apartine de forum gratuit ...

Modul de scriere corecta in limba romana: Desi forumul este unul de anime si ma asteptam ca membri sa nu scrie chiar corect in limba romana, utilizatorii chiar se conformeaza cu regulile de scriere si nu observ foarte multe nereguli .

Statistici: Aveti niste statistici super ( Sunteti probabil primul forum de anime de pe aceasta platforma ) . Va felicit pentru membrii pe care i-ati strans( probabil cu greu ) si va urez sa aveti cat mai multi .

Concluzii: Aveti un forum curat, cu niste culori vesele, cu multi membrii care poate deveni primul din aceasta platforma .

Va felicit si va astept la urmatoarea revizuire .

Revizuire realizata de Rankezz

Numai bine,
Rankezz

Atracción
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 19/11/2012
Multumiri : 10
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Keir la data de Mier 12 Dec - 22:02

Revizuire oficiala complexa: Fan Naruto

Spoiler:

Prima impresie:

Excelent. Prima impresie este foarte pozitiva, asta atesta faptul ca forumul este pus la punct. Cum l-am deschis m-a cuprins o energie placuta, calda, care ma poftea sa iau parte la restul forumului si de ce nu sa si intervin in discutii. Un forum foarte frumos si elegant pentru iubitorii de Naruto. Foarte fericit
Ok, acum ca spus atatea cuvinte de lauda poate va intrebati de ce nota dvs. nu este maxima. Ei bine tocmai din cauza contrastului dintre icon-urile de la subiecte(nou, vechi, blocat) si icon-urile de la categorii. Ambele sunt foarte mari iar descrierea de la fiecare forum face cu greu fata celor doua, in sensul in care este foarte greu de citit, mai ales ca font-ul nu este Arial, cel de origine. Va recomand sa modificati marimile icon-urilor din dreptul forumurilor cu unele ceva mai mici, poate de 64x64 sau 48x48. A face cu ochiul

Aspectul paginii de start:

Huh... pagina de start este in cazul nostru portalul forumului. Ati cam dat-o in bara la acest criteriu din cauza elementelor din el care nu sunt deloc stilizate. Exact, pagina de start este foarte simpla si nu contine nici pe departe ce ar trebuii sa contina( imagini, texte, descrieri s.a.m.d.). Nu cred ca este cazul sa va recomand sa faceti modificari aici. Puteti afisa ultimele stiri de pe forumul dvs., filme, poze legate de Naruto, un player muzical(observ ca aveti deja unul care nu functioneaza), un top si lista poate continua daca stam sa ne punem creativitatea la contributie. A face cu ochiul
M-as bucura enorm sa vad modificari aici pentru ca ar fi pacat ca un astfel de forum sa piarda la un asa simplu criteriu. Succes! Noroc

Banner si meniu de navigare:

Un banner simplu si un meniu de asemenea. Nici nu trebuie mai mult la un forum care se bazeaza pe simplitate si pe eleganta. In general nu sunt de acord cu astfel de meniuri, insa cum spuneam si putin mai sus, un astfel de forum nu are mare nevoie de un meniu stilizat in exces. Desigur, nu ar strica daca ati opta spre unul cu eventual niste imagini reprezentative pentru Naruto.
Banner-ul este perfect. Este pus in contrast cu restul temei si asta imi place enorm. Apreciez eleganta si totodata simplitatea lui. Felicitari! Foarte fericit

Imagini si icon-uri:

Cum spuneam si la primul criteriu, tot ce strica din acest ansamblu sunt cele doua "tipuri" de icon-uri care nu "intercationeaza" deloc bine. Am numai cuvinte de lauda pentru fundalul fiecarui tabel din forum. Ma bucura faptul ca ati reusit sa optati pentru un aspect al forumului de Craciun simplu si elegant care sa nu se abata de la tema forumului, Naruto.

Culori:

Felicitari! Noroc Dupa cum puteti observa ati acumualt nota maxima la acest criteriu si totul se datoreaza faptului ca toate culorile se imbina armonios. Cum spuneam si mai sus, va felicit pentru alegerea culorilor asa fel incat acestea sa se potriveasca si pentru iarna dar si pentru categoria de referire a forumului.
Culorile alese sunt calde si te invita sa ramai mai mult pe forum ceea ce inseamna ca v-ati atins obiectivul din acest punct de vedere. Fericit

Activitatea forumului:

Nu v-am oferit nota maxima la acest criteriu deoarece nu sunt pe deplin multumit de activitatea forumului. Desigur, cuvintele mele sunt evidente, la un numar asa de mare de utilizatori activitatea inregistrati este putin ca mic. Per ansamblu:
In total sunt 17 utilizatori conectati: 5 Inregistrati, 0 Invizibil si 12 Vizitatori :: 1 Motor de cautare
Totul este bine... vizitatorii nu lipsesc, automat nici motoarele de cautare.

Staff-ul si grupurile forumului:

Forumuld etine un staff repartizat egal. Aici vreau sa ma refer la repartizarea locurilor in grupurile forumului. Grupuri importante ca, Moderatori, sunt ocupate cu destui membrii pentru a putea face fata numarului de mesaje raportat la numarul de membrii.
Desigur, nici aici nu intarzie sa apara mici probleme, in ideea ca grupurile "Membri Apreciati" si "Membri Premiati" sunt cam similare, iar grupul "Donatori" consider ca nu-si are rostul. Puteti crea eventul un rang pe care sa-l atribuiti membrilor ce isi insusesc aceste actiuni. A face cu ochiul

Originalitatea si calitatea:

Raportul dintre originialitate si calitate este echilibrat. Ati reusit sa creati un forum in care si originalitatea dar si calitatea sa fie prezente aproape in toata structura forumului si in toate subiectele. Spun aproape toate pentru ca anumite subiecte inevitabil se gasesc si pe alte forumuri dedicate serialului Naruto.
Originalitatea temei este prezenta si mereu am sa apreciez la astfel de forumuri stilul elegant si simplu al structurii temei.

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Poate daca as fi fost un iubitor sau pasionat de Naruto as fi putut sa fiu un critic mai bun la acest criteriu. Din punct de vedere al aranjarii si structurarii categoriilor totul este bine. Fiecare forum apartine unei categorii mama bine stabilite, iar totul este pus la punct.
Ceea ce m-a deranjat putin a fost numarul mult prea mare de forumuri ce apartin categoriei "Amuzament si altele". Fiecare categorie are un numar aproximativ mic de forumuri, numai aceasta are nu mai putin, nici mai mult de 15 forumuri. Sfatul meu este sa incercati sa mai creati 2 categorii in care sa repartizati aceste forumuri. A face cu ochiul

Modul de scriere corecta in limba romana:

Scrierea este relativ corecta. Desigur, ici si colo mai exista mici greseli de scriere insa este imposibil sa le evitati. Orice forum are astfel de greseli si este firesc. Am incercat sa va punctez din punct de vedere al modului de scriere al descrierilor din forum si ati reusit sa acumulati nota maxima. Apreciez faptul ca ati reusit sa scrieti cu diacritice aceste descrieri si ca macar membrii staff nu au mici greselute de scriere. Felicitari!

Statistici:

Ce pot spune... forumul nu o duce rau din acest punct de vedere, dupa cum se poate observa:
Membrii nostri au postat un numar de 37917 mesaje
Avem 893 membri inregistrati
De remarcat este faptul ca in ciuda numarului nu foarte mare de membrii, forumul a reusit sa acumuleze un numar foarte mare de mesaje, pentru, dupa cum spuneam, numarul de utilizatori detinuti in acest momemnt. Nu pot decat sa va felicit!

Concluzii:

Dupa cum se paote observa si in fiecare criteriu din anlizare, concluziile sunt evidente: trebuie sa faceti neaparat, si aici spun neaparat pentru ca ar fi pacat ca un astfel de forums a piarda pentru mici greselute, modificari legate de imagini si de categoriile forumului. Ohh, am uitat sa precizez pagina de start(portalul) care trebuie neaparat modificat pentru ca dupa cum ptueti observa va tras foarte mult in jos nota finala. Supărat

Din partea mea aveti toata aprecierea! Noroc

Nota finala a forumului: 9.36

Cod:
[center][img]http://i10.servimg.com/u/f10/16/91/26/48/psd_fo10.png[/img][/center]
[spoiler]http://i10.servimg.com/u/f10/16/91/26/48/psd_fo10.png[/spoiler]

[justify][color=#007FFF][b][size=14]Prima impresie: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Excelent. Prima impresie este foarte pozitiva, asta atesta faptul ca forumul este pus la punct. Cum l-am deschis m-a cuprins o energie placuta, calda, care ma poftea sa iau parte la restul forumului si de ce nu sa si intervin in discutii. Un forum foarte frumos si elegant pentru iubitorii de Naruto.  :D
Ok, acum ca spus atatea cuvinte de lauda poate va intrebati de ce nota dvs. nu este maxima. Ei bine tocmai din cauza contrastului dintre icon-urile de la subiecte(nou, vechi, blocat) si icon-urile de la categorii. Ambele sunt foarte mari iar descrierea de la fiecare forum face cu greu fata celor doua, in sensul in care este foarte greu de citit, mai ales ca font-ul nu este Arial, cel de origine. Va recomand sa modificati marimile icon-urilor din dreptul forumurilor cu unele ceva mai mici, poate de 64x64 sau 48x48.  ;)

[color=#3D2B1F][b][size=14]Aspectul paginii de start: [hide]7/10[/hide][/size][/b][/color]

Huh... pagina de start este in cazul nostru portalul forumului. Ati cam dat-o in bara la acest criteriu din cauza elementelor din el care nu sunt deloc stilizate. Exact, pagina de start este foarte simpla si nu contine nici pe departe ce ar trebuii sa contina( imagini, texte, descrieri s.a.m.d.). Nu cred ca este cazul sa va recomand sa faceti modificari aici. Puteti afisa ultimele stiri de pe forumul dvs., filme, poze legate de Naruto, un player muzical(observ ca aveti deja unul care nu functioneaza), un top si lista poate continua daca stam sa ne punem creativitatea la contributie. ;)
M-as bucura enorm sa vad modificari aici pentru ca ar fi pacat ca un astfel de forum sa piarda la un asa simplu criteriu. Succes! :cheers:

[color=#CC0000][b][size=14]Banner si meniu de navigare: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Un banner simplu si un meniu de asemenea. Nici nu trebuie mai mult la un forum care se bazeaza pe simplitate si pe eleganta. In general nu sunt de acord cu astfel de meniuri, insa cum spuneam si putin mai sus, un astfel de forum nu are mare nevoie de un meniu stilizat in exces. Desigur, nu ar strica daca ati opta spre unul cu eventual niste imagini reprezentative pentru Naruto.
Banner-ul este perfect. Este pus in contrast cu restul temei si asta imi place enorm. Apreciez eleganta si totodata simplitatea lui. Felicitari! :D

[color=#004225][b][size=14]Imagini si icon-uri: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Cum spuneam si la primul criteriu, tot ce strica din acest ansamblu sunt cele doua "tipuri" de icon-uri care nu "intercationeaza" deloc bine. Am numai cuvinte de lauda pentru fundalul fiecarui tabel din forum. Ma bucura faptul ca ati reusit sa optati pentru un aspect al forumului de Craciun simplu si elegant care sa nu se abata de la tema forumului, Naruto.

[color=#D73B3E][b][size=14]Culori: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Felicitari! :cheers: Dupa cum puteti observa ati acumualt nota maxima la acest criteriu si totul se datoreaza faptului ca toate culorile se imbina armonios. Cum spuneam si mai sus, va felicit pentru alegerea culorilor asa fel incat acestea sa se potriveasca si pentru iarna dar si pentru categoria de referire a forumului.
Culorile alese sunt calde si te invita sa ramai mai mult pe forum ceea ce inseamna ca v-ati atins obiectivul din acest punct de vedere.  :)

[color=#DA9100][b][size=14]Activitatea forumului: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

Nu v-am oferit nota maxima la acest criteriu deoarece nu sunt pe deplin multumit de activitatea forumului. Desigur, cuvintele mele sunt evidente, la un numar asa de mare de utilizatori activitatea [b]inregistrati[/b] este putin ca mic. Per ansamblu:
[quote]In total sunt 17 utilizatori conectati: 5 Inregistrati, 0 Invizibil si 12 Vizitatori :: 1 Motor de cautare[/quote]
Totul este bine... vizitatorii nu lipsesc, automat nici motoarele de cautare.

[color=#66B032][b][size=14]Staff-ul si grupurile forumului: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Forumuld etine un staff repartizat egal. Aici vreau sa ma refer la repartizarea locurilor in grupurile forumului. Grupuri importante ca, Moderatori, sunt ocupate cu destui membrii pentru a putea face fata numarului de mesaje raportat la numarul de membrii.
Desigur, nici aici nu intarzie sa apara mici probleme, in ideea ca grupurile "Membri Apreciati" si "Membri Premiati" sunt cam similare, iar grupul "Donatori" consider ca nu-si are rostul. Puteti crea eventul un rang pe care sa-l atribuiti membrilor ce isi insusesc aceste actiuni. ;)

[color=#6082B6][b][size=14]Originalitatea si calitatea: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Raportul dintre originialitate si calitate este echilibrat. Ati reusit sa creati un forum in care si originalitatea dar si calitatea sa fie prezente aproape in toata structura forumului si in toate subiectele. Spun aproape toate pentru ca anumite subiecte inevitabil se gasesc si pe alte forumuri dedicate serialului Naruto.
Originalitatea temei este prezenta si mereu am sa apreciez la astfel de forumuri stilul elegant si simplu al structurii temei.

[color=#FF004F][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Poate daca as fi fost un iubitor sau pasionat de Naruto as fi putut sa fiu un critic mai bun la acest criteriu. Din punct de vedere al aranjarii si structurarii categoriilor totul este bine. Fiecare forum apartine unei categorii mama bine stabilite, iar totul este pus la punct.
Ceea ce m-a deranjat putin a fost numarul mult prea mare de forumuri ce apartin categoriei "Amuzament si altele". Fiecare categorie are un numar aproximativ mic de forumuri, numai aceasta are nu mai putin, nici mai mult de 15 forumuri. Sfatul meu este sa incercati sa mai creati 2 categorii in care sa repartizati aceste forumuri. ;)

[color=#1034A6][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Scrierea este relativ corecta. Desigur, ici si colo mai exista mici greseli de scriere insa este imposibil sa le evitati. Orice forum are astfel de greseli si este firesc. Am incercat sa va punctez din punct de vedere al modului de scriere al descrierilor din forum si ati reusit sa acumulati nota maxima. Apreciez faptul ca ati reusit sa scrieti cu diacritice aceste descrieri si ca macar membrii staff nu au mici greselute de scriere. Felicitari!

[color=#696969][b][size=14]Statistici: [hide]10/10[/hide][/size][/b][/color]

Ce pot spune... forumul nu o duce rau din acest punct de vedere, dupa cum se poate observa:
[quote]Membrii nostri au postat un numar de 37917 mesaje
Avem 893 membri inregistrati[/quote]
De remarcat este faptul ca in ciuda numarului nu foarte mare de membrii, forumul a reusit sa acumuleze un numar foarte mare de mesaje, pentru, dupa cum spuneam, numarul de utilizatori detinuti in acest momemnt. Nu pot decat sa va felicit!

[color=#1560BD][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]

Dupa cum se paote observa si in fiecare criteriu din anlizare, concluziile sunt evidente: trebuie sa faceti neaparat, si aici spun neaparat pentru ca ar fi pacat ca un astfel de forums a piarda pentru mici greselute, modificari legate de imagini si de categoriile forumului. Ohh, am uitat sa precizez pagina de start(portalul) care trebuie neaparat modificat pentru ca dupa cum ptueti observa va tras foarte mult in jos nota finala. :(

Din partea mea aveti toata aprecierea! :cheers:
    [hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 9.36[/size][/b][/color][/center]
    [hr]
    [/justify]

Revizuire realizata de Keir

Data la care puteti solicita o noua analizare: 12.01.2013

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Keir
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Buzau
Data de inscriere : 28/12/2011
Multumiri : 68
Niciun avertisment

http://neotalk.wikiforum.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Ralucutza1 la data de Mier 12 Dec - 23:08

Va multumesc mult de tot pentru revizuirea facuta si pentru nota data. Am sa incerc sa imbunatatesc ce mai am de imbunatatit. Imi pare rau daca v-am dat de cap cu revizuirea si pana data viitoare. Craciun Fericit! La revedere

Ralucutza1
Membru Forumgratuit

feminin

Varsta : 19
Localizare : peste tot :))
Data de inscriere : 21/07/2011
Multumiri : 0
Niciun avertisment

http://fansasusaku.worldnaruto.com/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Atracción la data de Joi 13 Dec - 7:11

Nici o problema .
Sarbatori fericite si tie !

Atracción
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 19/11/2012
Multumiri : 10
Niciun avertisment

http://help.forumgratuit.ro/forum

Sus In jos

Mesaj Scris de Cassius Dio la data de Dum 16 Dec - 15:54

Permiteti-mi si mie.. Fericit

Revizuire: Fan Naruto

Primele impresii:
Prima impresie a fost una foarte buna. La accesarea forumului, am vazaut multe elemente, care m-au si atras sa imi continui navigarea pe forum. Aici ma refer la design-ul ales: este dragut si primitor. Insa, cand am dat peste toate textele din forum, mi-a venit greu sa le "descifrez", adica sa le citesc... Imaginile gen "mesaje noi/nu sunt mesaje noi" sunt mult prea mari, - va recomand sa alegeti altele mai mici sau sa le redimensionati pe actualele. Acelasi sfat ar putea face referire si la iconile forumurlor.

Peste cele de mai sus, apreciez foarte mult, "atmosfera" Naruto dar si cea de iarna, care imi exercita o atractie de a sta pe forum mai mult timp.

Design și aspect:
Design-ul forumului, cum am mentionat si mai sus, este unul care primeste cu mare caldura oaspetii sai. Este simplu, si prin asta ne lasam cuceriti. Banner-ul reprezinta exact ceea ce trebuie: subiectul principal pe care este axat forumul. Meniul este format din cateva elemente omogene, si trezeste interes prin ace efecl hover. Imaginea de fundal, sau mai bine zis imaginile, se asorteaza foarte bine intre ele si cu intreaga tema a forumului. Mai mult decat atat, acestea reflecta niste senzatii pozitive. Mai bine se putea la alegerea imaginilor "who is online" si/sau "mesaje noi/nu sunt mesaje noi". Acestea nu fac decat sa incarce pagina forumului. Portalul, ar avea si el nevoie de mici personalizari, plus ca este cam.. gol, spre deosebire de pagina forumului.

Activitatea forumului:
O activitate foarte ampla, din partea a aproape 900 de membri. La acest captitol de fapt, nu cred ca as putea gasi vreo "slabiciune" prea mare, decat ca online, ar putea sta mult mai multi utilizatori si/sau vizitatori.
In total sunt 18 utilizatori conectati: 8 Inregistrati, 0 Invizibil si 10 Vizitatori :: 1 Motor de cautare
Recordul de utilizatori conectati a fost de 33, Vin Dec 14, 2012 10:15 pm
Spun asta pentru ca am vazut forumuri, cu statistici mai mici, dar cu utilizatori conectati, - mai multi. Totusi, munca dumneavoastra o apreciez enorm de mult, si va felicit pentru ceea ce ati facut pana aici! Fericit

Staff-ul și grupurile forumului:
Aranjarea grupurilor in forum, este pe linii mari, una buna. Si asta deoarece aveti membri staff foarte activi, si care sunt intr-un numar bine ales in raport cu numarul de membri simpli, incat forumul sa faca fata la capitolul bunastare. Dar am spus pe linii mari, deci ceva nu prea m-a satisfacut, si anume grupurile "Membri apreciati", "Membri premiati" si "Donatori". Grupul de donator, nu cred ca isi are rostul ca grup. Membrilor acestui grup le-ar trebui un rang de donator. Iar celelalte doua grupuri sunt cam similare ca sens.
Apropo de membrii staff, acestia sunt foarte activi. Felicitari si mult succes!

Originalitate și conținut:
Ca originalitate si continut, forumul este la inaltime. La acest capitol nu exista nimic de reprosat. Pot doar sa va aduc laude la adresa dumneavoastra si a tuturor celor ce au contribuit ca forumul sa ajunga atat de departe. Asadar, forumul are un continut interesant, un design si un aspect foarte atractiv, elegant si frumos. Un forum in care originalitatea nu lipseste, si in care totul este, sau aproape este, la locul lui.

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: Fan Naruto[/font][/b][/color][/size][/center]

[font=Trebuchet MS][size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size] [/font]
Prima impresie a fost una foarte buna. La accesarea forumului, am vazaut multe elemente, care m-au si atras sa imi continui navigarea pe forum. Aici ma refer la design-ul ales: este dragut si primitor. Insa, cand am dat peste toate textele din forum, mi-a venit greu sa le "descifrez", adica sa le citesc... Imaginile gen "mesaje noi/nu sunt mesaje noi" sunt mult prea mari, - va recomand sa alegeti altele mai mici sau sa le redimensionati pe actualele. Acelasi sfat ar putea face referire si la iconile forumurlor.

Peste cele de mai sus, apreciez foarte mult, "atmosfera" Naruto si dar cea de iarna, care imi exercita o atractie de a sta pe forum mai mult timp.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size] [/font]
Design-ul forumului, cum am mentionat si mai sus, este unul care primeste cu mare caldura oaspetii sai. Este simplu, si prin asta ne lasam cuceriti. Banner-ul reprezinta exact ceea ce trebuie: subiectul principal pe care este axat forumul. Meniul este format din cateva elemente omogene, si trezeste interes prin ace efecl [i]hover[/i]. Imaginea de fundal, sau mai bine zis imaginile, se asorteaza foarte bine intre ele si cu intreaga tema a forumului. Mai mult decat atat, acestea reflecta niste senzatii pozitive. Mai bine se putea la alegerea imaginilor "who is online" si/sau "mesaje noi/nu sunt mesaje noi". Acestea nu fac decat sa incarce pagina forumului. Portalul, ar avea si el nevoie de mici personalizari, plus ca este cam.. gol, spre deosebire de pagina forumului.

[font=Trebuchet MS][size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size] [/font]
O activitate foarte ampla, din partea a aproape 900 de membri. La acest captitol de fapt, nu cred ca as putea gasi vreo "slabiciune" prea mare, decat ca online, ar putea sta mult mai multi utilizatori si/sau vizitatori.
[quote]In total sunt [b]18 utilizatori conectati[/b]: 8 Inregistrati, 0 Invizibil si 10 Vizitatori :: 1 Motor de cautare
[b]Recordul de utilizatori conectati a fost de 33[/b], Vin Dec 14, 2012 10:15 pm[/quote]
Spun asta pentru ca am vazut forumuri, cu statistici mai mici, dar cu utilizatori conectati, - mai multi. Totusi, munca dumneavoastra o apreciez enorm de mult, si va felicit pentru ceea ce ati facut pana aici! :)

[font=Trebuchet MS][size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size] [/font]
Aranjarea grupurilor in forum, este pe linii mari, una buna. Si asta deoarece aveti membri staff foarte activi, si care sunt intr-un numar bine ales in raport cu numarul de membri simpli, incat forumul sa faca fata la capitolul bunastare. Dar am spus pe linii mari, deci ceva nu prea m-a satisfacut, si anume grupurile "Membri apreciati", "Membri premiati" si "Donatori". Grupul de donator, nu cred ca isi are rostul ca grup. Membrilor acestui grup le-ar trebui un [b]rang[/b] de donator. Iar celelalte doua grupuri sunt cam similare ca sens.
Apropo de membrii staff, acestia sunt foarte activi. Felicitari si mult succes!

[font=Trebuchet MS][size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size][/font]
Ca originalitate si continut, forumul este la inaltime. La acest capitol nu exista nimic de reprosat. Pot doar sa va aduc laude la adresa dumneavoastra si a tuturor celor ce au contribuit ca forumul sa ajunga atat de departe. Asadar, forumul are un continut interesant, un design si un aspect foarte atractiv, elegant si frumos. Un forum in care originalitatea nu lipseste, si in care totul este, sau aproape este, la locul lui.

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

Cassius Dio
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Localizare : Strawberry Fields
Data de inscriere : 13/07/2012
Multumiri : 78
Niciun avertisment

http://beatles.forummo.com/

Sus In jos