Revizurie simpla: fraNNNta-Design

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Revizurie simpla: fraNNNta-Design

Mesaj Scris de mr.franta la data de Vin 31 Aug - 20:47

Numele forumului: fraNNNta-Design
Adresa forumului: http://frannnta-design.online-talk.net/
Categoria din care face parte forumul*:Grafica, Design
Data de creare a forumului: Sam Iun 18, 2011 9:23 pm
Tipul de analizare dorita**: simpla

mr.franta
Asistent
Asistent

masculin

Varsta : 28
Localizare : giurgiu
Data de inscriere : 18/02/2012
Multumiri : 71
Niciun avertisment

http://www.frannnta-design.com/

Sus In jos

Terminat Re: Revizurie simpla: fraNNNta-Design

Mesaj Scris de Keir la data de Vin 31 Aug - 22:02

Revizuire oficiala simpla: fraNNNta-Design

Cod:
http://i31.servimg.com/u/f31/16/91/26/48/psd_fo13.png

Design si aspect:

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Activitatea membrilor si a staff-ului:

Originalitate:

Modul de scriere corecta in limba romana:

Concluzii:

Forumul arată în general ok, însă sunt câțiva "gândăcei" care strică toată treaba. Tema nu este finalizată, existând ici și colo retușuri de făcut.
Nici categoriile nu stau foarte bine, am observat un forum de suport într-o zonă de tutoriale, deci ce caută acolo? Suspect
Din punct de vedere al scrisului este cât de cât acceptabilă situația, existând doar câteva mici greșeluțe prin descrierilor forumurilor. Mi-ar fi plăcut să scrieți cu diacriticie. Fericit
Observ că statisticile sunt ok, forumul având un număr mărișor de mesaje și de membrii. Mult noroc în dezvoltarea și corectarea greșelelor enumerate mai sus! drink

Nota finala a forumului: 8.40

Cod:
[center][img]http://i31.servimg.com/u/f31/16/91/26/48/psd_fo13.png[/img][/center]
[code]http://i31.servimg.com/u/f31/16/91/26/48/psd_fo13.png[/code]

[justify][color=green][b][size=14]Design si aspect: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=darkred][b][size=14]Organizarea forumurilor si a categoriilor: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=blue][b][size=14]Activitatea membrilor si a staff-ului: [hide]9/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=orange][b][size=14]Originalitate: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=red][b][size=14]Modul de scriere corecta in limba romana: [hide]8/10[/hide][/size][/b][/color]

[color=black][b][size=14]Concluzii:[/size][/b][/color]

Forumul arată în general ok, însă sunt câțiva "gândăcei" care strică toată treaba. Tema nu este finalizată, existând ici și colo retușuri de făcut.
Nici categoriile nu stau foarte bine, am observat un forum de suport într-o zonă de tutoriale, deci ce caută acolo?  :suspect:
Din punct de vedere al scrisului este cât de cât acceptabilă situația, existând doar câteva mici greșeluțe prin descrierilor forumurilor. Mi-ar fi plăcut să scrieți cu diacriticie. :)
Observ că statisticile sunt ok, forumul având un număr mărișor de mesaje și de membrii. Mult noroc în dezvoltarea și corectarea greșelelor enumerate mai sus!  :drink:

[hr][center][color=#3B444B][b][size=18]Nota finala a forumului: 8.40[/size][/b][/color][/center]
        [hr]
        [/justify]

Revizuire realizata de Keir

Data la care puteti solicita o noua analizare: 15.09.2012

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Keir
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 18
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 28/12/2011
Multumiri : 68
Niciun avertisment

http://neotalk.wikiforum.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de mr.franta la data de Vin 31 Aug - 22:04

multumesc mult pentru sfaturi si notele mari

Daca v-am fost de ajutor apasati butonul  

mr.franta
Asistent
Asistent

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de REDLINE-SCS la data de Sam 1 Sept - 10:19

Design si aspect:

Tema este ok, imi place cum este realizata, felicitari Foarte fericit

Organizarea forumurilor si a categoriilor:

Categoriile sunt aranjate ok, cu mici retusuri de facut.

Activitatea membrilor si a staff-ului:

Activitatea imi place, forumul se misca foarte bine, felicitari.

Originalitate:

Si la capitolul originalitate stati bine, forumul este destul de original.

Modul de scriere corecta in limba romana:

Modificari aduse,si anunturile pentru forum numai aici.daca ceva este nou,tu vei afla primul/a

Aceasta descriere lasa de dorit Foarte fericit Dar in rest e bine.

Atentie, aceasta nu a fost o revizuire oficiala.

REDLINE-SCS
Membru Forumgratuit

Varsta : 19
Data de inscriere : 19/07/2012
Multumiri : 0
Membru exclus

http://www.shadow-cs.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de mr.franta la data de Sam 1 Sept - 11:55

multumesc redline pentru revizuire

Daca v-am fost de ajutor apasati butonul  

mr.franta
Asistent
Asistent

masculin

Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Wyn la data de Joi 6 Sept - 12:56

Revizuire: fraNNNta-Design

Primele impresii:
Cand am intrat pe forum mi-am zis ca este ok, dar se poate si mai bine. Pe portal ar merge mail multe widget-uri pe mijloc.

Design și aspect:
Tema nu este finalizata, dar imi plac culorile pe care le-ati ales. Deci, la aceasta sectiune mai aveti de lucru.

Activitatea forumului:
Forumul are un numar foarte mare de mesaje in comparatie cu numarul de membri, ceea ce este un lucru foarte bun. In lista ultimilor utilizatori conectati sunt mai mult de jumatate din numarul utilizatorilor.

Staff-ul și grupurile forumului:
Aproape toate grupurile forumului au cate 1-2 membri, chiar cate 4. Un singur grup a ramas gol si anume grupul de designeri, va sfatuiesc sa gasiti un designer.

Originalitate și conținut:
Nu tot continutul este original si nu e trecut nici sursa, va sfatuiesc sa stergeti tutorialele/articolele plagiate. In ceea ce priveste, scrisul corect lipseste putin, invatati sa folositi cratima (cum vice Krem) Fericit

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: fraNNNta-Design[/font][/b][/color][/size][/center]

[size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size]
Cand am intrat pe forum mi-am zis ca este ok, dar se poate si mai bine.  Pe portal ar merge mail multe widget-uri pe mijloc.

[size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size]
Tema nu este finalizata, dar imi plac culorile pe care le-ati ales. Deci, la aceasta sectiune mai aveti de lucru.

[size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size]
Forumul are un numar foarte mare de mesaje in comparatie cu numarul de membri, ceea ce este un lucru foarte bun. In lista ultimilor utilizatori conectati sunt mai mult de jumatate din numarul utilizatorilor.

[size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size]
Aproape toate grupurile forumului au cate 1-2 membri, chiar cate 4. Un singur grup a ramas gol si anume grupul de designeri, va sfatuiesc sa gasiti un designer.

[size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size]
Nu tot continutul este original si nu e trecut nici sursa, va sfatuiesc sa stergeti tutorialele/articolele plagiate. In ceea ce priveste, scrisul corect lipseste putin, invatati sa folositi cratima (cum vice Krem) :)

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

Wyn
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 20
Localizare : Râmnicu Vâlcea
Data de inscriere : 07/06/2012
Membru exclus

http://graphic-vision.forumhit.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de TheEagle la data de Vin 7 Sept - 15:15

Revizuire: fraNNNta Design

Primele impresii: Un forum bine structurat , ordonat , cu un aspect placut , nu foarte incarcat , si frumos. De acord

Design și aspect: Design-ul arata foarte bine , mai aveti umpic de lucrat la meniu , ar trebui sa reuploadati cateva imagini din portal ce au fost sterse de pe site-ul de upload . Design-ul este placut , nu este incarcat dupa cum am mai precizat , curat.

Activitatea forumului: Foarte , foarte buna ! Aveti useri ce posteaza mult , ceea ce este foarte bine , nici nu ma asteptam sa fie putine meaje , forumul merita tot ce are.

Staff-ul și grupurile forumului: Staff compatabil , ce se ocupa de forum , grupari nu foarte multe , ceea ce este bine , decat sa avem 100 de grupari , mai bine avem minimul necesar.

Originalitate și conținut: Forumul este original , mai ales din punct de vedere al design-ului , continutul uneori il mai plagiati , dar nu in exces , ceea ce este bine.

Revizuire realizata de TheEagle.

Toate cele bune , bafta cu forumul.

Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.

Cod:
[center][size=19][color=#1675BC][b][font=Trebuchet MS]Revizuire: fraNNNta Design[/font][/b][/color][/size][/center]

[size=15][color=red][b]Primele impresii:[/b][/color][/size] Un forum bine structurat , ordonat , cu un aspect placut , nu foarte incarcat , si frumos.  :icthm:

[size=15][color=darkblue][b]Design și aspect:[/b][/color][/size] Design-ul arata foarte bine , mai aveti umpic de lucrat la meniu , ar trebui sa reuploadati cateva imagini din portal ce au fost sterse de pe site-ul de upload . Design-ul este placut , nu este incarcat dupa cum am mai precizat , curat.

[size=15][color=olive][b]Activitatea forumului:[/b][/color][/size] Foarte , foarte buna ! Aveti useri ce posteaza mult , ceea ce este foarte bine , nici nu ma asteptam sa fie putine meaje , forumul merita tot ce are.

[size=15][color=indigo][b]Staff-ul și grupurile forumului:[/b][/color][/size] Staff compatabil , ce se ocupa de forum , grupari nu foarte multe , ceea ce este bine , decat sa avem 100 de grupari , mai bine avem minimul necesar.

[size=15][color=darkred][b]Originalitate și conținut:[/b][/color][/size] Forumul este original , mai ales din punct de vedere al design-ului , continutul uneori il mai plagiati , dar nu in exces , ceea ce este bine.

Revizuire realizata de TheEagle.

Toate cele bune , bafta cu forumul.

[size=9][color=red][b]Atenție! Aceasta nu a fost o revizuire oficială.[/b][/color][/size]

TheEagle
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 18
Localizare : Suceava\Romania
Data de inscriere : 18/08/2012
Niciun avertisment

Sus In jos

Mesaj Scris de Keir la data de Dum 9 Sept - 16:25

Keir