Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Modiciarea regulamentului?

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Left1176%Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Right11 76% 
[ 16 ]
Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Left1124%Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Right11 24% 
[ 5 ]
 
Total voturi : 21
 
 
Sondaj inchis

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de L! Vin Iun 08, 2012 10:14 am

Rezumarea primului mesaj :

Salutare.

V-am cam săturat cu sugestiile mele inutile, dar în legătură cu 2 reguli, care există doar pe forumul de suport român (pentru că suntem într-atât de.. români).

1. Folosirea majusculelor:
Ei bine, sunt de acord cu această regula, dar nu în totalitate. În primul rând, dacă un membru al acestui forum a scris tot mesajul cu majuscule, nu bate bine la ochi, dar dacă a scris doar 3 cuvinte, dintr-un mesaj ce conţine 12, dintre care o majusculă este folosită pentru că s-a început propoziţia, mi se pare banal să primească o mustrare. Deja suntem prea prea prea (şi aş putea continua cu vreo 10 de prea) aspri privind limba română. Un exemplu proaspăt, este la secţiunea de Propuneri pentru galerie. Păi cum adică să fii mustrat pentru că a scris 4 cuvinte, fiecare începându-se cu majusculă (în titlu)? Nu se putea de editat titlul fără a se aplica o mustrare?
- Prin urmare, aş vrea ca să se aplice o astfel de mustrare, doar în cazul în care tot mesajul a fost scris cu caps lock (chiar aş fi vrut să scriu caps lock cu majuscule, dar sunteţi într-atât de aspri încât mă veţi mustra doar pentru că am încercat să pun evidenţă ceva)... Cât despre titlurile scrise cu majuscule (fiind scrise toate literele sau nu cu majuscule), să nu să se acorde mustrare. Titlul e titlul, şi mesajul e mesaj.

Mda, deşi pe alte forumuri de suport nu există o astfel de regula, m-am gândit să nu propune excluderea totală a acestei reguli, ci doar modificare ei, pentru că exluderea definitvă a acestei reguli nu va avea loc niciodată, pentru că suntem români, clar lucru...

2. Folosirea prescurtărilor:
La ce vă ajută să interziceţi membrilor forumului de suport folosirea prescurtărilor? Oricum, ei nu vor înţelege dacă vor primi mustrare, şi dacă în sugestia mea precedentă Keir ne-a vorbit despre un motiv pentru care nu va fi acceptată acea sugestie, şi anume pierderea numarul de clienţi ai forumul de suport, atunci vă spun că dacă veţi bana mai repede membrii, se va întămpla acelaşi lucru.
- Propun excludrea definitivă a acestei reguli...

Până la urmă, ne aflăm pe un forum digital, nu pe un forum de limbă română, unde chiar şi acolo nu se aplică vreo mustrare, ceea ce chiar mă face să râd, dar şi să plâng...

Acum voi încerca să vă conving să aplicaţi sugestia propusă, deoarece:
- Aceste 2 reguli nu sunt chiar potrivite pentru un forum digital de suport, dacă aveţi de gând să transformaţi acest forum într-unul de limbă română e treaba voastră;
- Atâta timp cât aceste reguli sunt aşa cum sunt, numărul de utilizatori excluşi va creşte şi va creşte, până când vor exista mai mulţi utilizatori banaţi decât activi;
- Aceste reguli sunt chiar banale;
- Aceste reguli nu le putem întâlni pe alte forumuri de suport a acestei platforme;
- Nu suntem la închisoare să fim limitaţi în drepturi;
- Numărul de conturi clonă va creşte la infinit;
- Numărul de copii la fel, şi vom ajunge în epoca copiilor mofturoşi, de fapt, sunt mai mulţi copii sub 16 ani pe această platformă din cauza banalitaţii regulamentului. Bineînţeles, există şi copii buni, care se comportă destul de adecvat. Pot "ghici" vârsta unui utilizator chiar din primul mesaj în secţiunea de suport. Şi văd bine cum acea vârstă din profil de 16 ani, mă duce la gândul că nu are decât 10. Dacă tot am vorbit despre vârstă, ţin să îl felicit pe Keir, care este după părerea mea singurul copil care se comportă foarte adecvant, ba mai mult, este un exemplu pentru toţi ceilalţi, chiar şi pentru mine...

Sper că nu v-aţi obosit, citind acest mesaj. Foarte fericit


Ultima editare efectuata de catre L! in Vin Iun 08, 2012 11:42 am, editata de 1 ori
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de Wyn Lun Iun 11, 2012 10:13 pm

Daca va intereseaza, L! nu este clona lui Coddy, Coddy fiind banat pe IP.
Wyn

Wyn
Membru Forumgratuit

Mesaje : 107
Varsta : 27
Localizare : Râmnicu Vâlcea
Data înscrierii : 07/06/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

http://graphic-vision.forumhit.ro/
Wyn a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de L! Lun Iun 11, 2012 10:16 pm

Cred că ştiu de ce cred asta, pentru că nu sunt membru staff, ceea ce mă face să râd, dar nu e treaba mea, şi nu pot să spun de ce nu sunt, din păcate, pentru că informaţiile confidenţiale rămân de a fi confidenţiale. Râset

Aş prefera să revenim la sugestie.
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de L! Lun Iun 25, 2012 11:03 am

S-a mai luat vreo decizie cu privire la această sugestie?
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de Vexx Lun Iun 25, 2012 11:21 am

Normal ca nu e clona lui Coddy, e clona lui Gassy . Fericit)
PS: IP-ul se mai schimba. A face cu ochiul
Stii si tu de ce nu esti in staff, dupa cum stiu si altii.

Haha, ce legatura are un forum de suport cu limba română? Ai citit măcar ce am scris eu mai sus? Astfel de reguli ar trebui aplicate pe forumuri de limbă română, nu pe un forum de suport,
Ai vazut in ce stare e limba romana in tara asta ? Cati stiu sa scrie corect? Pe cate forumuri de suport ai vazut membri care sa nu stie un mesaj corect? Nu prea am vazut greseli gramaticale pe forumotion sau pe alte forumuri engleze. Dar pe forumurile romane sunt cu sutele.
In concluzie, mai lasa sugestiile astea inutile A face cu ochiul
Bafta mai carbogazos.
avatar

Vexx
Membru activ

Mesaje : 463
Varsta : 27
Data înscrierii : 20/04/2012
Mulțumiri : 4
Internet Explorer phpBB3

Vexx a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de Alexader Mier Iul 04, 2012 4:44 pm

Mda salut tuturor.
Votul meu este Nu. Ce ?! va este greu sa scrieti "pentru"? Dar cand este sa injurati si sa folositi limbaj obscen/ sa faceti reclama imediat scrieti cuvantul intreg.
Caps lock...ah il urasc. Urasc sa vad SCRIS ASA un dita' mai propunerea etc.
-------------------------------------------------------------------
Coddy, Gassy, HappyFighter, BrightSide, BeHappy, Qouk, Stefanss, DarkShadow_1, TheKing Bizzar si multi altii = L
Stiu asta din surse sigure. Sa spunem... "pile".
Majoritatea certurilor aparute in ultimele luni pe F.G sunt din cauza lui "L". Cand a fost banat pe contul Qouk nu mai stie nimeni ce scandal a fost? Ca wisdom / Lycan l-a banat? Cand a fost banat pe Gassy? A facut atat scandal pana cand Kegan l-a debanat si l-a lasat cu -2 warn...
Ban pe IP? Ma faci sa glumesc. El are net de la RDS, cu IP dinamic pe hostul si serverul din Mereni, Rep. Moldova. De ce nu isi dau cei de la FG ? Pai, e logic...intra cu proxy. De exemplu are mesaje pe ip de Denver, New York, New Jersey etc. Nu incercati sa ma contraziceti, stiu asta foarte bine.
Si in curand o sa fie facuta si o reclamatie impotriva acestui copilas de 13 ani catre Wisdom, pentru ca s-a exagerat cu conturile clona.
Numărul de conturi clonă va creşte la infinit;
Asta face chiar el... Râs
Ok, deci asta a fost. Scuzati off topic, dar m-am gandit ca este bine ca "fanii" lui L care sustin sus si tare ca el nu este nea' Coddy/(toate conturile clona) sa stie adevarul...

Cu stima, Șurubelu Cool
Alexader

Alexader
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4622
Varsta : 26
Localizare : România
Data înscrierii : 27/06/2012
Mulțumiri : 91
Google Chrome phpBB3

https://help.forumgratuit.ro
Alexader a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de L! Mier Iul 04, 2012 4:55 pm

Ciudat de ce tot spuneţi asta..


Ultima editare efectuata de catre L! in Mier Iul 04, 2012 5:25 pm, editata de 1 ori
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de DaddyHelper Mier Iul 04, 2012 5:21 pm

Nu stiu ce se intampla dar Surubel , tu cate cotnuri ai pe forumgratuit de stii asta ?
DaddyHelper

DaddyHelper
Membru Forumgratuit

Mesaje : 62
Varsta : 28
Localizare : STERS
Data înscrierii : 29/04/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
DaddyHelper a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de Vexx Mier Iul 04, 2012 9:30 pm

Orice user care frecventeaza saptamanal forumul stie ce a spus Şurubel . Fericit)
Ce nume ti-ai mai gasit ...
avatar

Vexx
Membru activ

Mesaje : 463
Varsta : 27
Data înscrierii : 20/04/2012
Mulțumiri : 4
Internet Explorer phpBB3

Vexx a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de Alexader Joi Iul 05, 2012 12:53 am

DaddyHelper a scris:Nu stiu ce se intampla dar Surubel , tu cate cotnuri ai pe forumgratuit de stii asta ?

Off topic...iar? Foarte rău
1Cont si zeci de "pile" , cunostinte, funizori de informatie + destule cunostinte incat pot afala un IP fara sa am vreun rank. Râs

@Blur: .....
Alexader

Alexader
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4622
Varsta : 26
Localizare : România
Data înscrierii : 27/06/2012
Mulțumiri : 91
Google Chrome phpBB3

https://help.forumgratuit.ro
Alexader a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de L! Joi Iul 05, 2012 10:26 am

Rog un moderator să tragă o privire aici. A face cu ochiul
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de DUDE ?! Joi Iul 05, 2012 10:56 am

Eu as vota .. da sa zicem Foarte fericit
DUDE ?!

DUDE ?!
Membru Forumgratuit

Mesaje : 187
Varsta : 24
Localizare : Chicago, Illinois
Data înscrierii : 09/01/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://crazyart.up-with.com
DUDE ?! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj - Pagina 3 Empty Re: Folosirea majusculelor şi prescurtărilor într-un mesaj

Mesaj Scris de Mr.Klaps Joi Iul 05, 2012 11:05 am

Am votat Da.
Iar in legatura cu tine Surubel tie nu ti se pare ca esti un utilizator cunoscut mai ales de mine si de multi altii ca fiind Edge ?

Eu si Lucian suntemi buni prieteni si ne intelegem de mult si nu stiu faptul cu ce te deranjeaza sa scrii cu "Caps Look" ceea ce tie ti se pare ceva lucru asa de important. In plus nu stiu de ce ai inceput sa scrii ca cine e L! sau ce esti ciudos pe faptul ca are mai multe cunostinte in domeniul CSS/HTML si Javascript sau care ti tie problema ? Daca vrei cearta o putem lamuri prim PM nu aici fiindca nu vreau warn pe motivul altcuiva.

Si nu te mai lauda tu chiar asa de tare ca stii IP si una si alta de pe acest forum. Ai nu numai un cont pe aceasta platforma ci foarte multe eu le stiu pe acelea dar nu vreau sa le fac publice chiar aici in acest topic care este creat pentr o propunere/criteriu.

Deci te rog lasa aceste vorbe care sunt spuse aiurea.

Multumesc anticipat si imi cer scuze pentru cuvintele adresate acestui "individ".

O zi buna ! Cool
Mr.Klaps

Mr.Klaps
Membru Forumgratuit

Mesaje : 146
Varsta : 29
Localizare : Oradea
Data înscrierii : 03/07/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://kevincods.forumgratuit.ro/
Mr.Klaps a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum