Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ați dat click pe bannerul cu publicitate

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Left1147%Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Right11 47% 
[ 7 ]
Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Left1153%Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Right11 53% 
[ 8 ]
 
Total voturi : 15
 
 

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de ali Lun Mai 14, 2012 1:37 am

Buna,
Recent, m-am gândit sa adaug sistemul de monetizare Adsens oferit de Google forum-ului ce-l administrez, dar inainte sa adaug aceasta sursa, vreau sa cunosc și părea dvs. atâta administratori/staff/owner...etc dar mai ales membrilor acestei comunități.
Ce ma interesează?:
  • V-ar conveni (membrilor) sa vedeți bannere de publicitatea într-un forum ce-l vizitați ?
  • Daca răspunsul este Nu va rog frumos sa argumentați, chiar contează enorm părerea dvs.
  • Daca răspunsul este DA la prima întrebare, v-ar deranja locul acestora în forum ? -locuri posibile ale ad-sens în FG : (header, footer, banner vertical slide lateral, intre subiecte ?
  • Ma interesează în mod deosebit răspunsul la : suportați bannere ad-sens intre subiecte ? maxim 3 bannere intre subiecte (dacă-i posibil)!
  • Sa zicem ca nu va deranjează deloc ad-sens într-un forum indiferent de poziție, Aveți vreo preferințe de tipuri de bannere ?
    Bannere posibile : Orizontal 720px, orizontal 460px, vertical 720px.
  • Preferați bannere ce rulează text sau imagini (este o întrebare extrem de importanta )
  • Câți dintre voi ați dat click pe bannerul cu publicitate (ad-sens în cazul de fata) atunci când le-ați sesizat undeva (forum, blog, site) - voi face un Poll din asta !!!
  • Întrebare dedicata celor ce dau click pe bannere: ați dat click din următoarele motive: ca un omagiu pentru comunitatea ce-o vizitați sau pur și simplu ați citit ceva ce v-o interesat sau imagine ce va atras atenția ?



Acestea or fost totalitatea întrebărilor, deși sunt multe... sunt sigur ca cel mult va ia 20 minute sa răspundeți în serios acestora .
Știu ca ar fi fost mult mai atractiv dacă făceam un chestionar (cu butoane de răspuns cu toate aceste întrebări) dar pe FG nu avem posibilitatea codării php nici acces la baza de date.
Administratori forum-ului în cauza, va rog sa luați în serios acest topic (s-ar putea sa va ajute în viitor aceste informații)...
Toate cele bune,
ali.

Titlu modificat si tabel sters
ali

ali
Membru Forumgratuit

Mesaje : 66
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 15/08/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

ali a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de ali Lun Mai 14, 2012 4:11 am

Update!!!! chestionar Practic de completat !!!

Va rog frumos sa răspundeți serios întrebărilor ...cei care vreți sa participați la acest chestionar.... și de asemenea, doar odată sa participați (din păcate se poate completa acest chestionar de n ori de aceeași persoana) !!!
Link:
sters
ali

ali
Membru Forumgratuit

Mesaje : 66
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 15/08/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

ali a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Pistolarii Mar Mai 15, 2012 7:29 am

ali, fara suparare dar nu inteleg ce rost are acest chestionar mai exact.
avatar

Pistolarii
Membru Forumgratuit

Mesaje : 190
Varsta : 25
Localizare : Forumul de suport român!
Data înscrierii : 03/10/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Pistolarii a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Vizitato Lun Mai 21, 2012 3:54 pm

Boldul şi culorile sunt rezervate pentru moderare. Va rog sa folositi fontul de origine al forumului.
Ati primit warn pentru spam. Va rog sa nu mai postati linkuri externe platformei forumgratuit fara acordul unui membru al staff-ului.

Mulţumesc pentru înţelegere!

Acest subiect poate ramane atata timp cat se discuta in termeni generali despre sistem. Fericit
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de L! Lun Mai 21, 2012 4:12 pm

Nu. In primul rand, strica frumusetea site-ului, dar si ocupa spatiu mult, ceea ce nu imi place deloc. E obositor sa vad zilnic site-uri cu tot felul de reclame fara sens. Oricum, foarte putini dau macar un click pe aceste bannere publicitare.

Daca e obositor sa vad aceste bannere pe pagina de start, numai, devine enervant sa le vad pe orice pagina, mai ales dupa fiecare x mesaje. Astfel, pot spune ca sunt cat de cat contra acestor bannere publicitare, mai ales de dimensiuni mari.
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Louk Mar Mai 22, 2012 2:05 pm

Buna ziua,

ali, sistemul AdSense este ok in primul rand pentru proprietar. Bineinteles ca pentru utilizatorii site-ului cel mai indicat ar fi sa eliminati orice reclama, insa este o posibilitate de a va acoperi cheltuielile si cred eu ca merita exploatata.

Cel mai indicat ar fi sa incercati sa impacati ambele parti asta insemnand sa incercati sa adaugati in cateva locuri aceste bannere, insa nu in mod excesiv pentru ca veti pierde utilizatori. Cred ca un banner de acest gen intr-un widget si pe portal este mai mult decat suficient.

Important este sa aveti trafic pentru a va asigura si acele click-uri care va aduc veniturile.

Succes.
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de ali Mar Mai 22, 2012 8:56 pm

Ma bucur ca nu am primit warn și de la tine.... Foarte fericit
Cui trebuie sa ma adresez sa adaug un link în al 2 reply al meu ? linkul este de la google și este defapt un formular întrebări-răspunsuri... este esențial pentru acest topic! va garantez ca odată terminat Poll-ul atașat subiectului, voi posta și rezultatele obținute în urma formularului (poate este vre-un admin interesat de acest subiect) .....
ali

ali
Membru Forumgratuit

Mesaje : 66
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 15/08/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

ali a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de L! Mar Mai 22, 2012 9:22 pm

ali, nu ati primit warn si de la Kegan, pentru ca ati primit de la un alt membru staff. Daca fiecare membru al echipei vă va aplica cate un warn ar fi prea dur. Râs

Totusi, cred ca link-ul era acceptat daca discutati cu un membru staff inainte de deschiderea subiectului. Cat despre poll, pot spune ca e prea lung si obositor, adica - necesita timp pentru completarea lui. Fericit
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de ali Mar Mai 22, 2012 10:16 pm

ali, nu ati primit warn si de la Kegan, pentru ca ati primit de la un alt membru staff.
Vorbeam ironic Fericit) !!!
Totusi, cred ca link-ul era acceptat daca discutati cu un membru staff inainte de deschiderea subiectului.
Am citit regulamentul secțiuni și nu am văzut nici unde ceva legat de linkuri externe (poate am citit în graba)... Putea, de exemplu, sa-mi trimite un PM avertizându-mi, dar pana la warn !!! Supărat
Cat despre poll, pot spune ca e prea lung si obositor, adica - necesita timp pentru completarea lui. Fericit
Pai nu trebuie mai mult de 5 minute, doar dai check și gata...! Foarte fericit




Totuși îmi poate răspunde cineva la :
Cui trebuie sa ma adresez sa adaug un link în al 2 reply al meu ?
ali

ali
Membru Forumgratuit

Mesaje : 66
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 15/08/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

ali a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de L! Mar Mai 22, 2012 10:30 pm

Avand in vedere ca Kegan se afla intr-o perioada in care nu are mult timp sa intre pe forum, ar fi bine sa i te adresezi lui Wisdom. Fericit
L!

L!
Membru activ

Mesaje : 1503
Varsta : 30
Localizare : Romania
Data înscrierii : 26/04/2012
Mulțumiri : 1
Internet Explorer phpBB3

http://www.ldevelopment.org/
L! a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de Puma' Vin Mai 25, 2012 10:55 pm

Eu nu pot suporta aceste reclame,ar fi bine daca le-ati scoate.
Puma'

Puma'
Membru Forumgratuit

Mesaje : 355
Varsta : 27
Data înscrierii : 25/05/2012
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Puma' a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs. Empty Re: Bannere si anunturi publicitare pe forumul dvs.

Mesaj Scris de ali Sam Mai 26, 2012 5:13 pm

D! a scris:Eu nu pot suporta aceste reclame,ar fi bine daca le-ati scoate.
Noi ar trebui sa ne maturizam și sa încercam sa privim întreagă problema dintr-un alt punct de vedere: esti membru la un forum care ofer suport GRATUIT, nu-ți se cere nimic în schimbul sericilor oferite (nu este vorba de tine sau de mine ci în general, nici nu este vorba de acest forum sau altu ci de orice forum ce ofere servicii gratuite)... în loc sa faci mofturi sau sa dai cu părerea total aiurea mai bine te-ai gândi sa oferi um pic forumului, de exemplu.... dai click pe un anunți publicitara (un click te costa o secunda de redirecționare dar vei oferi 0.01 cent în schimb administratorului site-ului ), oare ai ceva de pierdut ? dar de câștigat ?!!!





Daca am fi destul de maturi am vedea cat efort depune un administrator (multe site-uri de suport sunt administrate de un singur admin) pentru ca noi sa beneficiem gratuit de serviciile oferite de site/forum/blog etc... !!!
ali

ali
Membru Forumgratuit

Mesaje : 66
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data înscrierii : 15/08/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

ali a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum