Extrem Tutorials

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Terminat Extrem Tutorials

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 7 Oct - 20:35

Numele forumului: Extrem Tutorials
Adresa forumului: http://extrem-tutorials.online-talk.net
Categoria din care face parte forumul*: Calculatoare & Internet
Data de creare a forumului: 24/08/2010
Tipul de analizare dorita**: Complexa

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Terminat Re: Extrem Tutorials

Mesaj Scris de BrightSide la data de Dum 9 Oct - 14:01

Salutari,

Accesand forumul (nu pentru prima data) dvs am ramas impresionat de designul perfect potrivit cu toate culorile pe care le folositi, chiar daca merge vorba de alb si negru. Partea de sus a forumului m-a uimit nu mai putin decat alt lucru frumos care poate fi gasit pe forum. Va descurcati bine la acest capitol, dar decand va cunosc forumul stiu partea rea...

Ei bine, staff-ul nu e cel mai potrivit, intr-un fel va cred, e si adevarat ca nu prea se gaseste in ziua de azi un roman mai putin lenes. Fericit Trebuie sa stiti faptul ca nu e usor de gasit un staff potrivit mai ales ca forumul este despre tutoriale, coding s.a.m.d., dar nu va dati batut, sunt sigur ca veti gasi persoanele potrivite. Ah da, nu uitati sa va actualizati Pagina echipei pentru ca nu sunt toti acolo.

Cu toate ca nu aveti un staff perfect, vreu sa va spun ca va descurcati in coding si forumul o duce bine cu originalitatea, din pacate mai putin cu organizarea staff-ului, sau, unor din staff.

Limbajul nu este perfect, dar sper sa mergeti inainte. Si v-as sfatui sa rugati staff-ul sa nu foloseasca prea multe "abateri" (daca le-am putea numi asa) de gen "=))))", "lol" etc. Staff-ul dvs nu e foarte serios, o buna parte din ei se distreaza doar, nimic mai mult. Nu fac lucruri importante pentru forum.

In concluzie: tineti-o tot asa referitor la dvs, dar nu uitati sa faceti ordine prin staff, si cel mai important, incepeti o "cariera" noua cu acest forum. Luati-o de la inceput, incepeti sa va promovati forumul, ca acesta este cam lipsit de activitate (fata de cum era inainte).
Sper sa va fi fost de ajutor. Cred ca si un analist va spune cam ceea ce am spus eu...
Succes! A face cu ochiul

BrightSide
Membru Forumgratuit

masculin

Varsta : 18
Data de inscriere : 02/10/2011
Multumiri : 0
Membru exclus

Sus In jos

Mesaj Scris de Red X la data de Vin 14 Oct - 20:24

Revizuire oficiala complexa: Extrem Tutorials

Prima impresie: 9/10
In momentul in care pagina a fost deschisa, mi-am putut da seama ca e vorba despre un forum destul de serios, cu un aspect placut si interesant. Insa nu m-am putut multi doar cu atat asa ca am mers mai departe..si am inceput sa evaluez si restul sub-punctelor din revizuire.

Aspectul paginii de start: 10/10
Nu am nimic de comentat..tot ce pot spune este felicitari!

Banner si meniu de navigare: 9/10
Nici aici nu pot sa comentez prea multe, totusi este un meniu simplu si l-am mai vazut si pe alte forumuri ceea ce m-a facut sa dau doar 9.

Imagini si icon-uri: 8/10
In proportie de 70% imaginile se potrivesc cu, culorile forumului, iar icon-urile cu 95%.

Culori: 10/10
Am observat ca in temele pe care le creeati incercati sa dati o anumita caldura temelor..chiar daca in unele teme folositi si culori reci. Acum ati folosit non-culorile (pentru cei ce nu stiu non-culorile sunt culorile alb-negru) si din punctul meu de vedere ati reusit sa faceti totul perfect, felicitari!

Activitatea forumului: 10/10
Este unul dintre cele mai populare forumuri, numarul membrilor si al mesajelor sunt ridicate si va felicit pentru tot ceea ce ati realizat!

Staff-ul si grupurile forumului: 9/10
Nu toti prezinta un interes mare pentru forum. Evident fiecare are o viata personala, insa dupa parerea mea uni "sar calul".

Originalitatea si calitatea: 8/10
Aveti un continut pe care il au si alte forumuri ceea ce va depuncat destul de mult.

Organizarea forumurilor si a categoriilor: 10/10
Totul pare in regula, fiecare forum este la categoria corespunzatoare.

Modul de scriere corecta in limba romana: 9/10
Desi va straduiti am mai dat peste greseli gramaticale/ limbaj de messenger si altele...

Statistici: 10/10
Cum am spus si mai sus aveti un continut masiv de utilizatori si mesaje ceea ce a facut canota acestui sub-punct sa creasca.

Concluzii:
In general forumul nu necesita modificari urgente,insa mai aveti de lucrat la "Imagini si icon-uri" & "Originalitatea si calitatea" ca totul sa iasa perfect.., iar la cele cu nota 9 nu aveti mult de lucru decat..de facut usoare modificari. Toate cele bune!

Nota finala a forumului: 9.27

Revizuire realizata de Ielex

Data la care puteti solicita o noua analizare: 9 octombrie 2011

Numai bine,
Echipa Forumgratuit

Ultima editare efectuata de catre Ielex in Sam 15 Oct - 8:38, editata de 1 ori

Red X
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 20
Localizare : Imi cer scuze, dar nu ofer suport si revizuiri prin MP !--Oradea
Data de inscriere : 26/10/2010
Multumiri : 1
Niciun avertisment

http://shuffle.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin 14 Oct - 21:44

Sincer sa fiu, chiar nu ma asteptam la o nota asa mare. Probabil eram obisnuit cu note mici si cred ca acesta sa fie motivul pentru care mi se pare o nota mare.
Multumesc pentru timpul acordat Ielex. A face cu ochiul

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Red X la data de Sam 15 Oct - 8:40

Daca o tineti tot asa poate ajungeti chiar si la 10 grin. Desigur puteti sa ajungeti si la 4 lol! , dar asta depinde doar de dvs. Nu ai pentru ce sa imi multumesti, ma bucur ca te-am putut ajuta! sunny

Red X
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 20
Localizare : Imi cer scuze, dar nu ofer suport si revizuiri prin MP !--Oradea
Data de inscriere : 26/10/2010
Multumiri : 1
Niciun avertisment

http://shuffle.forumz.ro

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus