Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Platforma MyBB

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vreti sa se adauge platforma mybb??

Platforma MyBB - Pagina 3 Left1168%Platforma MyBB - Pagina 3 Right11 68% 
[ 15 ]
Platforma MyBB - Pagina 3 Left1132%Platforma MyBB - Pagina 3 Right11 32% 
[ 7 ]
 
Total voturi : 22
 
 
Sondaj inchis

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Platforma MyBB

Mesaj Scris de ViSsse Joi Iul 14, 2011 10:28 am

Rezumarea primului mesaj :

Eu as dori sa implementati si platforma mybb!!Este o platforma foarte folosita!!Aproape toate forumurile mari folosesc mybb!!Eu am incercat la alt host free sa adaug mybb numa nu m-am descurcat cu pa!!Voi daca adugati platforma mybb cu pa actual poate veti mai atrage cativa membri noi!!
avatar

ViSsse
Membru Forumgratuit

Mesaje : 47
Data înscrierii : 09/04/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

http://dslan.wikiforum.ro
ViSsse a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Re: Platforma MyBB

Mesaj Scris de Vizitato Mier Iul 20, 2011 8:51 pm

ViSsse a scris:
Bambi a scris:Visse mai intai invata sa scrii, apoi sa faci o sugestie.Nu e nevoie de mybb, cu putina inteligenta, cunostinte si inspiratie poti convertii o tema si nu mai ai nevoie de acea platforma.Si in plus cei de la firma n-or sa vrea sa o punem ca o sa-si piarda clientii => nu tu clienti, nu tu bani, nu tu myBB si o sa se desfiinteze.

Contra!

o intrebare:
de ce sa isi piarda clienti chiar din contra o sa fie mult mai mmulti + ca mybb e gratuit si ei isi scot malaiul din google adwords si google adsense

Ba din contra, o sa fie mai multi aici, deoarece toate forumurile FACUTE la EI la FIRMA si acelea gratuite le aduc bani, toate forumurile cu platforma lor si care nu-s facute la ei => no money, no life.Acum gura si mai documenteaza-te si tu.Uita-te bine, la unele teme de-aici este exact ca pe phpbb, ei fac bani? Se poate zice ca s-a utilizat phpbb aici, dar nu au facut bani din ele ca au fost distribuite aici, nu la ei.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Re: Platforma MyBB

Mesaj Scris de ViSsse Mier Iul 20, 2011 9:21 pm

Bambi a scris:
ViSsse a scris:
Bambi a scris:Visse mai intai invata sa scrii, apoi sa faci o sugestie.Nu e nevoie de mybb, cu putina inteligenta, cunostinte si inspiratie poti convertii o tema si nu mai ai nevoie de acea platforma.Si in plus cei de la firma n-or sa vrea sa o punem ca o sa-si piarda clientii => nu tu clienti, nu tu bani, nu tu myBB si o sa se desfiinteze.

Contra!

o intrebare:
de ce sa isi piarda clienti chiar din contra o sa fie mult mai mmulti + ca mybb e gratuit si ei isi scot malaiul din google adwords si google adsense

Ba din contra, o sa fie mai multi aici, deoarece toate forumurile FACUTE la EI la FIRMA si acelea gratuite le aduc bani, toate forumurile cu platforma lor si care nu-s facute la ei => no money, no life.Acum gura si mai documenteaza-te si tu.Uita-te bine, la unele teme de-aici este exact ca pe phpbb, ei fac bani? Se poate zice ca s-a utilizat phpbb aici, dar nu au facut bani din ele ca au fost distribuite aici, nu la ei.

In primul rand hai sa vedem ce legatura are temele cu mybb??Am zis si m repetat nu mi de teme!!Si se vede cat de bine ai citit fiecare mesaj din acest topic!!
avatar

ViSsse
Membru Forumgratuit

Mesaje : 47
Data înscrierii : 09/04/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer Invision

http://dslan.wikiforum.ro
ViSsse a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Re: Platforma MyBB

Mesaj Scris de Vizitato Mier Iul 20, 2011 11:11 pm

Odata ce-ai bagat acea platforma, temele pe care le are se "instaleaza" automat.Se vede cat de bine stii, mai bine nu mai postai ca te faci de ras.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Re: Platforma MyBB

Mesaj Scris de Zack. Mar Aug 02, 2011 11:45 am

ViSsse a scris:Eu as dori sa implementati si platforma mybb!!Este o platforma foarte folosita!!Aproape toate forumurile mari folosesc mybb!!Eu am incercat la alt host free sa adaug mybb numa nu m-am descurcat cu pa!!Voi daca adugati platforma mybb cu pa actual poate veti mai atrage cativa membri noi!!

Cea mai folosita platforma este phpbb, iar forumurile mari folosesc ipb. De ce sa amestecam mybb cu forumgratuit? Sunt 2 platforme diferite. Asa, de ce nu combinam toate platformele existente ca sa cream platforma suprema ? Unde ar mai fi farmecul daca s-ar amesteca platformele? Votul meu e nu
Zack.

Zack.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 4830
Localizare : Sibiu
Data înscrierii : 24/06/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

Zack. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Re: Platforma MyBB

Mesaj Scris de Gassy Vin Aug 26, 2011 6:27 pm

Sunt de acord cu cele spuse de DarkStar A face cu ochiul
Gassy

Gassy
Membru activ

Mesaje : 1255
Varsta : 28
Localizare : Forumgratuit!
Data înscrierii : 11/08/2011
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

Gassy a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Platforma MyBB - Pagina 3 Empty Re: Platforma MyBB

Mesaj Scris de Ina Dum Feb 10, 2013 10:12 pm

Problema este ca versiunea de tema nu adauga automat si optiunile altei platforme. Daca exista sugetii privind adaugarea unor noi versiuni de teme, aceasta este cu totul altceva.
Optiunile suplimentare care va plac la o alta platforma trebuie propuse si adaugate una cite una in asa fel incit sa devina compatibile cu platforma Forumgratuit.

Sugestie respinsa deoarece este prea generala. Va rugam sa propuneti diversele optiuni suplimentare la care doriti sa aveti acces fiecare in cite o sugestie separata.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum