Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vechiul domeniu a expirat

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vechiul domeniu a expirat Empty Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Vizitato Dum Apr 03, 2011 9:44 pm

Am si eu o problema, mia expirat ieri domeniul si mia aparut un site, o sa vedeti in print ca sa nu fac reclama, problema e ca acel site mia blocat noul domeniul, adica cel care mia expirat, ca sa il iau inapoi trebuie sa platesc la suprapret de 69 de euro, c-am asa.Nu e posibil asa ceva ca sa ne puna taxa pe domeniile pe care firma ForumGratuit ni le-a dat gratuit.Inteleg ca mia expirat domeniul dar lasa`l acolo ca poate vreau sa il prelungesc...dar la pretul ala mai bine ma lipsesc.Si mai am prieteni care tot asa, le-a blocat domeniile si ca sa le deblocheze trebuie sa de-a 69 de euro.

Vechiul domeniu a expirat Aaaaaaaaaaaaaaaal
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Ina Dum Apr 03, 2011 10:01 pm

Este de fapt un semn bun, inseamna ca inca nu v-a ocupat altcineva numele de domeniu. godaddy este partenerul nostru pentru rezervarea numelor de domeniu, nu trebuie sa va speriati. Puteti achizitiona din nou numele de domeniu urmind pasii firesti din PA, cu ajutorul creditelor. Daca insa intr-un timp dat (pe care din pacate nu-l cunosc exact) nu veti reiinoi numele de domeniu, forumul va putea fi accesat doar la vechea adresa si va trebui sa anuntati toti utilizatorii de aceasta schimbare.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Vizitato Dum Apr 03, 2011 10:11 pm

Inteleg, dar la activitatea pe care o am pe forum, nu pot sa primesc iar domeniul gratuit de la firma ?
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Vizitato Mier Apr 06, 2011 9:03 pm

Dar cum fac sa scap de acel site goddady.com dupa forumul meu ? sau trebuie sa astept pana dispare el ?
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Ina Mier Apr 06, 2011 10:01 pm

Va logati pentru moment la adresa veche si dezactivati redirectionarea spre numele de domeniu. Eu nu pot accesa forumul in acest moment pe numele de domeniu personalizat.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 07, 2011 7:15 am

Bun, faza e ca nu gasesc sa dezactivez, mai degraba nu gasesc acel buton " sterge " Supărat
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Ina Joi Apr 07, 2011 8:35 am

PA - General - Forum - Adresa de internet a forumului
Aveti doua taburi, faceti click pe al doilea Nume de domeniu personalizat
Obliga redirectionarea url-urilor : - bifati nu
In acest mod forumul va putea fi accesat la vechea adresa.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 07, 2011 10:48 am

Pai, era debifat si tot nu dispare prostia aia Supărat

Vechiul domeniu a expirat Forumjpg2

Inca ceva, daca vreau totusi sa cumpar alt domeniu din alta parte, nu ma lasa goddady sa imi iau domeniul inapoi, cum fac asta ?
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Ina Joi Apr 07, 2011 12:00 pm

De ce nu aveti rabdare? Fie va va fi prelungit domeniul gratuit, fie il veti pierde si atunci puteti sa luati alt domeniu sau sa il cumparati pe acelasi din alta parte.
Nu inteleg, va deranjeaza o facilitate pe care v-o face firma, rezervindu-va citeva zile suplimentare numele de domeniu in mod gratuit? De obicei oamenii sint deranjati cind li se face o nedreptate, nu un favor.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Vizitato Joi Apr 07, 2011 12:14 pm

Ina a scris:De ce nu aveti rabdare? Fie va va fi prelungit domeniul gratuit, fie il veti pierde si atunci puteti sa luati alt domeniu sau sa il cumparati pe acelasi din alta parte.
Nu inteleg, va deranjeaza o facilitate pe care v-o face firma, rezervindu-va citeva zile suplimentare numele de domeniu in mod gratuit? De obicei oamenii sint deranjati cind li se face o nedreptate, nu un favor.

Mai inteles gresit Ina, e scump sa il prelungesc din P.A cu credite, daca cumpar 1600 de credite ma costa in jur de 15 euro, care in alta parte costa 8-9 euro.Eu muncesc cu ziua si nu imi pot permite sa dau bani asa multi.Si aici putem pune punct pe o nedreptate si nu un favor.

Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Re: Vechiul domeniu a expirat

Mesaj Scris de Ina Joi Apr 07, 2011 12:24 pm

Continui sa nu va inteleg. Ati intrebat cum scapati de acel mesaj si cum puteti beneficia de prelungirea domeniului gratuit. Ati primit raspuns la intrebari. V-am confirmat si ca nu este nevoie sa platiti pretul mentionat de dumneavoastra in primul mesaj. Domeniul pe care l-ati primit gratuit anul trecut va este rezervat citeva zile suplimentare pentru cazul in care il veti prelungi intr-o forma sau alta. Nu va obliga nimeni sa cumparati nume de domeniu daca nu aveti bani pentru asta. Spre deosebire de domeniile platite in alta parte, unde daca expira domeniul forumul se pierde, si trebuie sa reinstalati baza de date pe un nou domeniu (daca aveti salvarea in PC), forumul dumneavoastra este la locul lui cu mesaje si utilizatori cu tot.
Unde este nedreptatea? Ce era bine atunci? Sa vi se stearga pe 01.04.2011 domeniul si sa reveniti direct pe vechea adresa?

Pentru a concluziona: nu puteti elimina mesajul pina nu se clarifica situatia domeniului dumneavoastra. Dupa care el va dispare de la sine.
Daca forumgratuit va considera in urma analizei ca forumul dumneavoastra are o activitate suficient de mare pentru a va oferi inca un an nume de domeniu gratuit, veti gasi in PA un mesaj in care veti fi anuntati de acest lucru. Daca nu apare un astfel de mesaj, inseamna ca nu v-ati incadrat in criteriile necesare pentru prelungire.

Avind in vedere ca aceasta este singura posibilitate, voi inchide acest topic.
Titlu editat.
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Vechiul domeniu a expirat Empty Problema cu recuperarea domeniului

Mesaj Scris de Vizitato Mier Apr 13, 2011 12:02 pm

Mia expirat domeniul .com si acum datorita activitati pe forumul meu firma ForumGratuit mia dat iar 1 an de zile domeniul gratis, faza e alta, domeniul pe care vreau sa il prelungesc incontinuare imi spune ca e luat [ mamicionline ], iar inculpatii sunt acele persoane de la godaddy.com care imi cere 69 $ sa il iau inapoi.Ce pot sa fac in situatia asta ca as dorii sa imi iau inapoiu domeniul ca lumea ne stie de [ mamicionline ] si nu prea as vrea sa schimb iar numele forumului.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum