Crearea de conturi de e-mail personalizate si de redirecționări după achiziționarea unui domeniu personalizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Crearea de conturi de e-mail personalizate si de redirecționări după achiziționarea unui domeniu personalizat

Mesaj Scris de Luky la data de Lun 28 Iul - 12:03

Crearea de conturi de email pentru domeniul meu personalizat

Acest ghid va explica cum să creați o căsuță poștală electronică personalizată după ce ați achiziționat un nume de domeniu pentru forumul dumneavoastră prin intermediul Forumgratuit.

Numai forumurile care au un nume de domeniu personalizat prin intermediul Forumgratuit beneficiază de aceasta opțiune.
Forumurile care au un nume de domeniu extern si au făcut o redirecționare de tipul CNAME nu pot beneficia de aceasta facilitate.

1. Am achiziționat un nume de domeniu prin intermediul Forumgratuit, cum îmi pot crea un cont de e-mail personalizat pentru forumul meu?

Dacă numele dumneavoastră de domeniu a fost deja validat de Forumgratuit și forumul dumneavoastră are deja un nume de domeniu personalizat, atunci puteți să urmați pașii de mai jos, altfel va trebui să așteptați pentru activarea domeniului.

Panou de Administrare Diverse Administrare credit Gestionarea adreselor de e-mail

Veți ajunge pe o pagină care vă oferă o listă cu adresele de e-mail și redirecționările utilizate pe numele dumneavoastră de domeniu. Pentru moment, aveți 0!

Apoi completați formularul si validati apasind pe Inregistrare

Felicitări, contul dumneavoastră de e-mail este creat! Veți vedea adresa în tabelul de sinteză, cel care rezumă lista de adrese de e-mail personalizate.
In tabelul de statistici la adrese de e-mail va fi afișat: 1 / 10. Aceasta înseamnă că ați creat o adresa de e-mail , și inca mai aveți 9 la dispoziție !

Exclamare Puteți crea până la 10 conturi de e-mail și 10 redirecționări pentru forumul dumneavoastră !

Notă importantă: numele adresei de e-mail + parola aleasa de dumneavoastră sunt coordonatele de identificare pentru căsuța dumneavoastră de e-mail.Dacă uitați parola care ați folosit-o la crearea unui cont de e-mail reveniți pe aceasta pagina, editați căsuța de e-mail si schimbați parola.

2. Am creat căsuța mea de e-mail personalizata. Acum, cum pot ajunge le ea?

Nimic nu poate fi mai simplu! Trebuie sa folosiți adresa de webmail care a devenit disponibilă in partea de sus a paginii.

Introduceți adresa de e-mail + parola și faceți click pe butonul de conectare!

3.Si redirecționările, ce sunt acelea? Cum aș putea să le creez?

O adresa de e-mail redirecționată este un mail al cărui conținut este redirecționat automat către o alta adresa de e-mail (Exemplu: toate e-mail-urile care sunt primite pe adresa tu@domeniultau.com vor fi redirecționate către căsuța de e-mail: tu@yahoo.com).

Panou de Administrare Diverse Administrare credit Gestionarea adreselor de e-mail

Completați formularul si salvați apasind pe Inregistrare

Felicitări, redirecționarea dumneavoastră este acum creată! Veți vedea în tabelul de sinteză lista cu redirecționările pe care le-ați aveți.
Idee Puteti redirectiona aceeasi adresa personalizata a forumului catre mai multe adrese de e-mail.

După cum veți vedea,in tabelul de statistici va fi afișat: 1 / 10. Aceasta înseamnă că ați creat o redirecționare și mai aveți 9 la dispoziție!

Scris de The Godfather, tradus de Luky
Ultima actualizare: 30.01.2013 ~Ina

Copyright ˆ Forumgratuit.ro Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa, transmisa sau stocata in orice forma fara acordul scris al detinatorului dreptului de autor, in conformitate cu articolul L122-1 apartinand ICC.
Luky
Membru onorific
Membru onorific

masculin

Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/12/2007
Multumiri : 22
Niciun avertisment

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare