Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Marirea echipei de designeri

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa se mareasca echipei de designeri ?

Marirea echipei de designeri - Pagina 4 Left1189%Marirea echipei de designeri - Pagina 4 Right11 89% 
[ 24 ]
Marirea echipei de designeri - Pagina 4 Left1111%Marirea echipei de designeri - Pagina 4 Right11 11% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 27
 
 
Sondaj inchis

Rezolvat Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Joi Sept 24, 2009 11:59 pm

Rezumarea primului mesaj :

Ati prins ideea presupun
V-ati axat mai mult pe partea de moderare pe acest forum, avand mai multi moderatori si administratori decat designeri, defapt, daca nu ma insel, grupa de designeri are un singur membru, ezlidor..
Stiu ca aici nu-i ca la forumul englez sau francez care au un catralion de useri, dar totusi poate daca faceti o mica vizita in aceasta sectiune, v-ati da seama de ce unde sunt mai multi puterea creste:
https://help.forumgratuit.ro/cereri-de-imagini-si-teme-f35/
(fara supraveghere, regulamentul din aceea sectiune, nu isi are rostul..)
Da, stiu, designerii nu sunt roboti, defapt aici intervine expresia, nu sunt roboti, au unii viata lor sociala, si nu se pot ocupa singurei de toata sectiunea, avand pe de o parte si alte lucruri de facut in lista lor de facut lucruri (to do list).

Eu propun, sa se axeze acuma mai mult pe gasirea a mai multor designeri (bineinteles, designeri calificati, nu la intamplare A face cu ochiul), deoarece nu cred ca ar mai fi nevoie de mai multi moderatori, avand un numar acceptabil (pe moment).
__________
Pareri/Critici

PS: Sa nu lu-ati asta ca o cerere de a intra in staff, nici de cum.. e doar o sugestie!!
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Lun Oct 19, 2009 11:18 pm

Da, ai mare dreptate, MNiko, e un adevarat calvar, sa gasesti si altceva, in afara de acele stupizenii.
Eu folosesc pentru a vedea ce este nou , widgetul "Ultimele subiecte", cind intru aici, in suport.
Si crede-ma ca imi smulg parul din cap, cind vad un "cârnat" de mesaje, ce tin toate de aceeasi sectiune stupida, si care ingreuneaza accesul la mesajele ce sunt de interes.
Cred ca sunt multi carora li s-a acrit cu aceste topicuri ce incurca cu adevarat suportul.
Nu inteleg de ce nu se duc dumnealor, cu totii, cu dizainar, cu dizainarel, pe un forum dedicat doar imaginilor, si sa faca acolo, un talmes-balmes general, asa cum le place.
Cine i-a invatat asa ? Un iresponsabil, as zice eu.
Sunt multe probleme create artificial de unii, pe aici, indaratnici, si ce tin cu dintii de ce au apucat.
Cum e si in politica.


Si totusi, desi sunt si citeva voci contra, numarul celor ce au votat contra este in continuare, tot doi.
Sigur, toti copilasi au votat pozitiv, deoarece sunt invatati ca lingura cu "ciorbica", sa le fie dusa la "gurita" de slugi.
Decadenta totala.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 20, 2009 12:26 am

Si totusi, desi sunt si citeva voci contra, numarul celor ce au votat contra este in continuare, tot doi.
Sigur, toti copilasi au votat pozitiv, deoarece sunt invatati ca lingura cu "ciorbica", sa le fie dusa la "gurita" de slugi.
Decadenta totala.

A te mira sau a nu te mira? aceasta este intrebarea!

Exista si o sugestie ca sa nu mai persiste aceasta problema..
https://help.forumgratuit.ro/sugestii-pentru-forumurile-voastre-f14/sondaj-optiune-la-sondaje-de-a-interzice-voturile-fara-reply-uri-raspunsuri-t10211.htm
Cand va fi aprobata si aceasta sugestie?.. O da.. aceasta este defapt intrebarea..
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de gabytsu Mar Oct 20, 2009 9:18 am

Am votat da pentru ca multe cereri nu pot fi rezolvate..
gabytsu

gabytsu
Membru Forumgratuit

Mesaje : 149
Varsta : 30
Localizare : In fatza pc'ului
Data înscrierii : 21/06/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://just-cs.forumz.ro
gabytsu a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mar Oct 20, 2009 10:14 am

gabytsu a scris:Am votat da pentru ca multe cereri nu pot fi rezolvate..
Bravo. Felicitari, imi place cum gindesti.


============

Nu uitati ca dizainăru' are mai multe sectiuni infiintate la cererea sa expresa, pe care nu este capabil sa le gestioneze:

https://help.forumgratuit.ro/servicii-active-c4/

De asemenea, nu uitati ca scopul acestui suport este acela de a va da raspunsuri la nelamuririle voastre legate de forumurile ce le aveti aici, de problemele ce se ivesc la aceste forumuri, nicidecum nu suntem un "salon de pictura" de proasta calitate si prost gust.
Dar, cu ajutorul vostru, curind va deveni un asemenea "salon", ce nu va avea nimic in comun cu help.forumgratuit.ro/ , si ar trebui sa fie redenumit in cereimagini.forumgratuit.ro/ .
Ar fi pacat , totusi, ca, cu ajutorul nemijlocit al unui staffer, acest suport sa se transforme intr-o mocirla, unde nu exista decit stupizenii de cereri de imagini, care incurca foarte mult in suport.
Tinereţe, duceţi-va in largul internetului, si faceti-va imagini pe miile ( poate milioanele) de sit-uri care au ca obiect de lucru, crearea de imagini, tutoriale photoshop ( ca vad ca nebunia mare este pe el ), etc.
Credeti-ma, daca lasati lenea in urma, si invatati sa mergeti biped, veti avea satisfactia ca faceti ceva singuri, prin puterile voastre proprii.
Nu sunt dizainar, nu am cunostinte de asa ceva, nici nu pretind cit de destept sunt eu in acest domeniu, insa, cu toate astea, nu ma veti vedea cerind sa imi creeze vreun expert , pe aici, vreun avatar, sau nu stiu ce alte bazaconii.
Intru aici, sa intreb ceva , cind nu stiu, ori pentru a ajuta cu informatiile pe care le pot da, in legatura cu problemele legate de P.A. si de ce se iveste prin forumuri, in neregula, atunci cind stiu, si credeti-ma, am o scîrbă in continua crestere, cind intru aici si vad cum acest loc se transforma intr-un loc ce nu are nimic in comun cu suportul pe care il stiam, si care imi placea, deoarece era ordonat, curat, aranjat, fara mizeria ce a aparut , odata cu acea sectiune de "pseudografica" si "pseudo-dizainări".
Mai mare rusinea.
Dar se vede ca cei carora ar trebui sa le fie rusine, nu cunosc acest sentiment, din cauza grosimii obrazului.

Ma intreb de multe ori, chiar nu vede nimeni modul deplorabil de activitate al unora de pe aici, si sa ia masuri, chiar daca sunt voluntari?
Si am ajuns la voluntariat :
Acest lucru - voluntariatul - nu leaga pe nimeni cu vreun contract de suport, nu primeste niciun avantaj din asta ( unii poate au totusi avantajul tupeului si nesimtirii ), insa, cum am mai scris si cu alte ocazii, in clipa cind te angajezi ca voluntar, intr-o actiune ( salvarea ciinilor, spatiul verde, actiuni sportive, antifumat, antidrog, si multe altele ), asta inseamna ca trebui sa fii activ si sa faci totul ca treaba in care te-ai angajat, sa mearga struna.
Aici, vad tocmai opusul, tupeistii, prin voluntariat inteleg sa ne onoreze cu prezenta doar cind se plictisesc prin alte parti, si sa nu presteze pentru sarcina cu care au fost de acord sa o aiba.
Dimpotriva, cu cit sunt mai "fantomatici", cu atit le merge mai bine, nimeni nu ii trage de "urechi", e o tacere mormântala.
Unii se intind mai mult decit "tine plapuma", fiind incapabili sa faca fata unor probleme complexe, iar totul cade in paragina.
Marea voastra majoritate nu intelegeti aceste lucruri, cred ca din cauza virstei fragede si a modului in care ati fost tinuti in puf, nu cunoasteti viata, si nu o veti cunoaste nici la 30 de ani.
Daca nu as trai in aceasta tara, credeti-ma ca nici nu m-ar interesa comportamentul deviat al tinerei generatii, as sta retras, si m-as uita cum in inaintarea lor prin ani, distrug totul ca un roi de lacuste, sau un stol de grauri.
Doar ca, in plus , fata de aceste vietuitoare, pe care le mina instinctul, noi, se presupune ca si ginditm.
Sau asa ar trebui sa se intimple.
Cu modul vostru de a percepe viata, veti reusi sa distrugeti, in timp, tot ce a mai ramas frumos in aceasta tara - locuri istorice, lacase de cult, tot, absolut tot, tara asta, in miinile voastre, va deveni un morman de gunoi, "cladit" pe ruina a ceea ce a fost odata frumos aici.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de rAdOO Mar Oct 20, 2009 11:14 pm

conteaza mai putin cu cn am votat de obicei prefer sa imi fac singur imaginile eventual sa modific temele nu ca sunt ca ezlidor dar macar ma pricep sa-mi fac singur imaginile si pt cei care nu stiu photoshop pt ce beeeeeeeeeeeeeeeep exista youtube? avesti sute de tutoriale acolo
rAdOO

rAdOO
Membru Forumgratuit

Mesaje : 67
Data înscrierii : 04/07/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.psmasters.forumz.ro/
rAdOO a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mier Oct 21, 2009 12:33 am

rAdOO a scris:conteaza mai putin cu cn am votat de obicei prefer sa imi fac singur imaginile eventual sa modific temele nu ca sunt ca ezlidor dar macar ma pricep sa-mi fac singur imaginile si pt cei care nu stiu photoshop pt ce beeeeeeeeeeeeeeeep exista youtube? avesti sute de tutoriale acolo

Off: Ceai vrut sa arati prin acest cuvant? Un sound deffect des intalnit in filme care nu sunt de familie presupun?? :-"

On: Pai radoo, treaba e ca unii pur si simplu nu au timp sa se uite tutorial dupa tutorial pe youtube..
Nu toti ce detin un forumgratuit sunt tineretu' (daca ma intelegi), sunt unii cu lucruri mai bune de facut (familie, slujba etc.), pe de alta parte, omul nu sa nascut invatat sa lucreze cu PC-ul cu fiecare soft, tu chiar pentru orice soft cu care nu te descurci cauti pe youtube?? Suspect
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de rAdOO Mier Oct 21, 2009 3:54 pm

on:pai am 12 ani si nu le stiu chiar pe toate da in cele mai multe ma descurc avand in vedere ca ma bazez pe principiul "BUTONEAZA CA NU SE-NTAMPLA NIMIK SI EVENTUAL POTI SA FACI LA LOC" si va dau un sfat: Puneti osul la butonat !!! Foarte fericit off: Daca aveti nevoie de designeri sunt disponibil si nu caut cum se utilizeaza programul respectiv ci ce pot obtine din el si restul tine din incheietura(butonat) Foarte fericit
rAdOO

rAdOO
Membru Forumgratuit

Mesaje : 67
Data înscrierii : 04/07/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.psmasters.forumz.ro/
rAdOO a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de RunY Joi Oct 22, 2009 12:02 am

rAdOO cred că nu ai înţeles nimic din ce se discută în acest loc , nu?
În principal , aici se votează dacă e bine ce spune nenea acela din primul post pe care l-ai citit din acest topic (dacă l-ai citit) , nu facem predica zilei. Fericit

Repet răspunsul meu la acest sondaj , chiar mi-ar părea bine să-i ofere cineva puţin (mai mult) ajutorul domnului Ezlidor pentru că din câte observ nu a mai vizitat de mult forumul de suport.

Sper să se rezolve totul într-un final!


Cu prietenie , RunY
RunY

RunY
Membru Forumgratuit

Mesaje : 234
Varsta : 38
Localizare : For extremelybright minds.
Data înscrierii : 25/09/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer punBB

RunY a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Rezolvat Re: Marirea echipei de designeri

Mesaj Scris de Vizitato Mar Feb 16, 2010 6:48 pm

Va rog ca pe viitor decizia de a adauga membrii in staff sa o lasati staff-ului forum-canada.comnd incercam sa gasim un membru care sa fei capabil pentru aceasta functie, ne consultam intre noi si apoi il invitam in staff.
V-ati gandit ca poate nu gasim un membru care sa corespunda cerintelor noastre, desi il cautam?
Ei bine, acum am luat un designer nou in echipa, ii urez succes si speram cu totii sa faca o treaba cat mai buna Noroc
Sugestie arhivata.
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum