Forum gratuit: forum de suport al utilizatorilor
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Doriti aceasta optiune la sondaje ?

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Left1189%Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Right11 89% 
[ 40 ]
Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Left1111%Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Right11 11% 
[ 5 ]
 
Total voturi : 45
 
 
Sondaj inchis

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Vizitato Mar Aug 11, 2009 9:08 pm

Rezumarea primului mesaj :

Titlul spune tot si mi se pare a fi util pentru toti.
Cand este creat un sondaj, sa existe o anumita optiune de a interzice utilizatorilor sa voteze fara a da un raspuns inainte, am putea lasa mesaj noi ca nu se ia in calcul voturile fara postare, dar unii chiar nu asculta sau nu le pasa mai degraba si voteaza oricum fara post, chiar si aici pe forumul de suport ar fi utila sugestia Foarte fericit, fara voturi de pomana, doar din partea persoanelor care voteaza cu adevarat ceva, si nu prin trecere...
______
Pareri?

______
Update:
Adaugat imagine si nick

Ceva de genul acesta sa fie:
Spoiler:
Si poate sa-i dam un nick la aceasta optiune cum ar fi
Modul Fara post, fara vot. | in engleza No post, no vote.


Ultima editare efectuata de catre Ina in Sam Noi 13, 2010 7:46 pm, editata de 3 ori (Motiv : Updates..)
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Vizitato Vin Aug 14, 2009 1:20 pm

Alice L. a scris:Am votat NU!Membri vin pe forum sa se simta bine,nu sa fie obligati sa argumenteze toate voturile.Eu as vrea ca utilizatorii sa argumenteze decat daca vor,nu sa ii oblig.

Ma refeream ca aceasta optiune sa poate fii dezactivata la orice sondaj doriti Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Icon_rolleyes
Nu ai inteles... nu sunteti obligati cei care nu doriti sa folositi acest mod ...!
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Louk Sam Aug 15, 2009 3:09 am

Cred ca ar putea fi implementata optiunea, mai ales daca nu ar fi ceva obligatoriu. Nu as fi de acord daca ar fi obligatoriu pentru toate sondajele pentru ca la unele doresc sa aflu chiar parerea vizitatorilor. Daca se va putea alege dintre da si nu, va fi ok. Am votat da.
Louk

Louk
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 9392
Localizare : România - o ţară din ce în ce mai ocupată.
Data înscrierii : 25/04/2009
Mulțumiri : 172
Mozilla Firefox phpBB3

https://help.forumgratuit.ro/
Louk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de sKz Sam Aug 15, 2009 9:18 am

O idee buna,asa nu mai voteaza vizitatorii sau cei care nu posteaza.
sKz

sKz
Membru activ

Mesaje : 613
Varsta : 29
Data înscrierii : 10/06/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://csamp.forumz.ro/
sKz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Ina Sam Aug 15, 2009 9:26 am

Da, si mie mi se pare o idee buna. Bineinteles ca reiese foarte clar din explicatii ca optiunea nu ar fi obligatorie.
In multe cazuri ar fi folositoare.
Iar in privinta frecventei sondajelor, pe forumurile de calitate sint foarte des folosite. Orice administrator ar trebui ca periodic sa se consulte cu userii prin intermediul unui sondaj, nu daca le place forumul, ci asupra unor idei sau imbunatatiri necesare. Am votat da.


Ultima editare efectuata de catre Ina in Sam Aug 15, 2009 9:28 am, editata de 2 ori (Motiv : completare)
Ina

Ina
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 13530
Varsta : 52
Data înscrierii : 05/03/2009
Mulțumiri : 79
Mozilla Firefox phpBB3

http://www.goblenul.com
Ina a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de TheI0nut Sam Aug 15, 2009 9:27 am

votez DA, sunt de acord du Ina
TheI0nut

TheI0nut
Membru Forumgratuit

Mesaje : 144
Varsta : 28
Data înscrierii : 07/08/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

http://www.alive-team.4umer.com
TheI0nut a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de taZyk Sam Aug 15, 2009 1:22 pm

Votez cu Da! , e super ideea ... desigur e mai bine ca la unele topic`uri cu sondaj sa pui obligatoriu cu raspuns si neobligatoriu , pentru ca pe multe forumuri am vazut sondaje intr`un widget cu "va place forumul" etc.
taZyk

taZyk
Membru activ

Mesaje : 707
Varsta : 32
Data înscrierii : 15/01/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB3

taZyk a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Vizitato Sam Aug 15, 2009 1:34 pm

Ina a scris:Da, si mie mi se pare o idee buna. Bineinteles ca reiese foarte clar din explicatii ca optiunea nu ar fi obligatorie.
In multe cazuri ar fi folositoare.
Iar in privinta frecventei sondajelor, pe forumurile de calitate sint foarte des folosite. Orice administrator ar trebui ca periodic sa se consulte cu userii prin intermediul unui sondaj, nu daca le place forumul, ci asupra unor idei sau imbunatatiri necesare. Am votat da.

Ar fi folositoare chiar si aici pe forumul de suport Ina A face cu ochiul
Anonymous

Vizitato
Vizitator


Vizitato a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de DuHuLeTz Mier Oct 21, 2009 8:39 am

Votez DA ca este o idee exceleta unii oameni doar voteaza dupa bunu plac si nu mai lasa reply-u !
DuHuLeTz

DuHuLeTz
Membru Forumgratuit

Mesaje : 275
Data înscrierii : 05/08/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://www.algozone.forumz.ro
DuHuLeTz a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Laly Mier Oct 21, 2009 9:41 am

Eu am o problema cu sondajul in cadrul concursului. Daca votarea se face sub forma de sondaj poate vota oricine si-a facut cont, nu se pot verifica IP-urile celor care voteaza. Chiar ar fi foarte utila o astfel de functie, sau alta care sa ajute in cazul in care vrei sa controlezi persoanele care raspund sondajului, sau daca vrei sa recunosti clonele, sa elimini voturile false.
Am votat da, din motivele date mai sus. A face cu ochiul
Laly

Laly
Membru Forumgratuit

Mesaje : 26
Data înscrierii : 11/11/2008
Mulțumiri : 0
Internet Explorer

http://www.lucrudemana.com
Laly a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Irukandji Mar Dec 15, 2009 9:09 am

Votez Da, deoarece si pe mine ma enerveaza faptul ca userii doar voteaza fara sa si posteze. In unele locuri chiar am scos sondajele ca sa ii fac sa posteze, pentru ca dadeau un vot si nu se mai oboseau sa si scrie de ce lau dat.
Irukandji

Irukandji
Membru Forumgratuit

Mesaje : 14
Localizare : Brasov
Data înscrierii : 09/12/2009
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://animesign.forumotion.com
Irukandji a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Adhemar Joi Apr 29, 2010 6:47 pm

Excelenta idee. As fi fost impotriva daca era obligatoriu la toate sondajele, dar daca am avea optiunea sa alegem daca e obligatoriu sau nu sa postezi la sondajul respectiv atunci e perfect. E o veche dorinta care sper sa fie implementata. Aveti sprijinul meu.

Votez DA.
Adhemar

Adhemar
Membru Forumgratuit

Mesaje : 27
Varsta : 33
Localizare : Arad
Data înscrierii : 17/04/2010
Mulțumiri : 0
Internet Explorer phpBB2

http://lazioforever.4rumer.com
Adhemar a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri. - Pagina 2 Empty Re: Optiune la sondaje de a interzice voturile fara reply-uri / raspunsuri.

Mesaj Scris de Matei. Joi Apr 29, 2010 6:51 pm

Pai si vizitatorii cum mai voteaza daca nu pot lasa reply-uri?
Matei.

Matei.
Membru onorific
Membru onorific

Mesaje : 2326
Varsta : 32
Localizare : Deva - Nu ofer suport prin mesagerie!
Data înscrierii : 13/11/2009
Mulțumiri : 2
Internet Explorer phpBB3

Matei. a fost mulțumit de autorul acestui subiect.

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus


Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum